Meme Küçültme ESTETİĞİ

Meme küçültme operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel meme küçültme estetiği fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

MEME KÜÇÜLTME

Daha estetik ve güzel göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar artık meme küçültme estetiği ile güzel sonuçlara ulaşmaktadır. Göğüslerin olduğundan fazla büyük ve sarkmış olması, estetik açıdan büyük bir sorundur. Bu yüzden göğüs büyüklüğü farklı sorunları da beraberinde getirmektedir. Bel ağrıları, kıyafet problemleri ve omurga rahatsızlıklarına davetiye çıkaran büyük göğüsler için uygulanan meme küçültme ameliyatı, başarılı ve kalıcı sonuçları beraberinde getirmektedir. Ek olarak doğum yapmış olan bayanların emzirme süresince yaşayacağı tüm sorunlar, göğüslerin büyük olmasına neden olmaktadır.

 
meme-kucultme

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

KİMLER MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİ YAPTIRABİLİR?

Fiziksel açıdan sağlıklı olanlar başta olmak üzere büyük göğüslere sahip olan kadınlar rahatlıkla meme küçültme estetiği olabilir. Bununla beraber zayıflamak ve göğüs bölgesiyle çevresindeki yağlardan kurtulmak isteyen kadınların da rahatlıkla bu operasyona başvurması yeterlidir. Ancak bu süreçte cerrahın bazı tetkikleri olacaktır. Öncelikle şeker hastalığı olan kadınlarda meme küçültme operasyonu kararı sadece cerrah tarafından alınabilir.

Ameliyatı tercih edecek olan kadınların emzirme döneminde olmaması şarttır. Bununla birlikte estetik görünümüne önem veren ve artık güzellik ölçütü olarak kabul edilen göğüslerin daha küçük görünmesini isteyen kadınlar bu uygulamaya dahil olabilir. Son olarak ciddi bir sağlık sorunu olmayan ve aşağıdaki sorunları yaşayan kadınların meme küçültme estetiğine başvurması uygun olacaktır;

  • Sürekli boyun ağrısı çekenler
  • Göğüs altında pişik yaşayanlar
  • Göğüs altında yara olanlar
  • Omuzlarda çökme olanlar
  • Zayıflamak isteyenler
  • Sırt ağrısı olanlar

MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİ ÖNCESİ

Estetik ameliyatından önce operasyon için karar vermesi gereken hastaların cerrah ile görüşmesi şarttır. Bu görüşmede pek çok tetkik yapılarak hastanın meme küçültme estetiği sürecine uygun olup olmadığı belirlenir. Bununla birlikte cerrah, gerekli bilgileri sunarken kesi yöntemlerini de paylaşır. Ayrıca ameliyattan sonra iz kalacağını ve yapılması gerekenleri de hastaya aktarır.

Göğüs küçültme estetiği öncesinde hastaların dikkat etmesi gereken bazı durumlar da bulunmaktadır. İlk olarak işlemden 15 gün önce sigara tüketimi bırakılmalıdır. Ayrıca kan sulandırıcı ilaç ve bitkisel takviyeler de hiçbir şekilde tüketilmemelidir. Bununla birlikte operasyondan birkaç gün önce hastanın kan grubu için tetkikler yapılacaktır. Karaciğer fonksiyon testleri, PTT, INR ve aPTT gibi uygulamalar da başvurulan diğer tetkikler arasındadır.

Ameliyattan önce göğüs başı ve göğüs çevresi de cerrah tarafından kontrol edilir. Çünkü meme küçültme estetiği öncesinde var olan göğüslerin büyüklüğü ve sonrasında ortaya çıkacak göğüslerin büyüklüğü karşılaştırılmaktadır. Hastanın göğüs bölgesinde farklı bir sağlık sorunu yok ise ameliyat için randevu verilir ve hastanın hazır olarak kliniğe gelmesi talep edilir.

MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Meme bölgesine atılacak kesiyle başlayan bu işlemden önce hastaya anestezi uygulanmaktadır. Ayrıca meme büyüklüğü daha önceden belirlenmiş olacağı için planlı bir şekilde ameliyat süreci başlayacaktır. Genel anesteziyle yapılan meme küçültme estetiği ile beraber deri altına girildikten sonra fazlalık olan göğüs derisi alınır. Bu süreçte yağ dokusu ve bezler de çıkarılacağı için göğüsler talep edilen boyutlara getirilir. Dokuların çıkarılmasından sonra kesi bölgesine atılacak dikişlerle beraber ameliyat sonlandırılır.

3 ile 4 saat arasında süren meme küçültme ameliyatında kesi atılan bölge, göğüs ucunun çevresidir. Bu bölgeye areloa adı da verilir. Yuvarlak olacak şekilde atılacak kesiyle beraber cerrahi işlemler başlar. Göğüs duvarında taşınma uygulamasına dayalı olarak yapıla göğüs küçültme estetiği ayrıca asimetrik sorunların çözümü için de tercih edilmektedir. Hastalarda sarkıklık durumu var ise kesiden sonra göğüslere şekil verilir. Simetrinin sağlanmasının ardından son aşamada hastaya dren takılır ve işlem tamamlanır.

Göğüslere uygun şekil verildikten ve fazlalık olan doku alındıktan sonra göğüs başının zarar görmemesi adına dren takılacaktır. Ameliyat genelde başarıyla sonuçlandığı için hastalar bu süreçte herhangi bir ağrı veya sızıyla karşılaşmamaktadır.

MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİ SONRASI

Ameliyatın ardından hastanın uygulaması gereken bazı işlemler vardır. Elbette meme küçültme estetiği öncesi gibi sonrası da çok önemlidir. İyileşme sürecini doğrudan etkileyen bu aşamada hastaların işlemden sonraki ilk 4-5 saat içinde sıvı tüketime başlayabileceği unutulmamalıdır. Ayrıca hafif olan yiyecekler de tercih edilebilir. Yaşanabilecek ağrılardan kaynaklı olarak cerrah tarafından reçete edilecek ağrı kesiciler kullanılmaktadır. Ancak hastanede en az 1-2 gün istirahat etmeniz çok daha mantıklıdır. Göğüs büyültme operasyonunda aynı gün taburcu olan hastalar bu işlemde ağrıların biraz fazla olması nedeniyle klinikte bekletilmektedir.

Ameliyattan sonra hastalar 20 gün kadar sporcu sütyeni kullanmak zorundadır. Çünkü göğüsleri kapsamlı bir şekilde koruyan sütyenlerin, iyileşmeyi hızlandırdığı bilinmektedir. Ameliyatla beraber takılan drenler de çıkarılmadan duş alınmamalıdır. Zaten cerrah da bu konuda gerekli hatırlatmaları sizlerle paylaşacaktır.

İşlemin ardından gündelik yaşama dönüş genelde 10 günü bulabilir. Araç kullanan bayanların ilk hafta herhangi bir aksiyon almaması gerekir. Denize veya saunaya girecek bayanlar da 15 gün boyunca beklemelidir. Bu süreçte dikişler kendiliğinden kaybolacağı için herhangi bir müdahaleye gerek yoktur. Son olarak meme küçültme estetiği sonrasındaki ilk 10 gün, kan sulandırıcı ilaçlar ile bitkisel takviyeler tüketilmemelidir.

AMELİYATTAN SONRA İZ KALIR MI?

Bu işlemde göğüs ucundan kesi atılacağı için iz kalacaktır. Ancak aşırı büyük olmayan ve az sarkmış olan göğüslerde bu çizgi belirgin değildir. Sütyen kullanırken belli olmayan bu izlerin çıplak göğüslerde fark edileceği unutulmamalıdır. Bu izlerin genelde 12 ay boyunca kalıcı olduğu bilinmektedir. Bu süreçten sonra kendiliğinden kaybolan izlerin aslında estetik kaygılara neden olmaması gerekir.

MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİNDE KOMPLİKASYON OLUŞUR MU?

Meme küçültme ameliyatından sonra birtakım komplikasyonlar oluşabilir. Ancak bu oluşumların meydana gelme riski çok düşüktür. Emzirme problemleri başta olmak üzere kanama, göğüs başında çürüme ve alerjik sorunlar oluşabilmektedir. Ayrıca şeker hastalığı olan kadınlarda infeksiyon riski de bulunmaktadır.

Alerjik durumlar genelde dikiş atılırken bu malzemelere alerjisi olanlara görülür. Kanama ise nadir görülen komplikasyonlardandır. Daha çok kan sulandırıcı ilaç ve bitkisel takviye alanlarda görülür. O halde meme küçültme estetiği sonrasında ciddi bir durumun yaşanma olasılığı çok düşüktür.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

-Operasyon sonuçları kalıcı mıdır?

-Evet bu ameliyatın sonuçları kalıcıdır. Ancak sürekli kilo alıp verme durumunda göğüsler yeniden büyümeye başlayabilir.

-Ameliyat tekrarlanabilir mi?

-Zamanla büyüyen göğüsler nedeniyle hasta bu operasyonu tekrar talep edebilir.

-İşlem sırasında ağrı yaşanır mı?

-Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Bu yüzden ağrı yaşanmaz.

-Meme küçültme estetiği kanser riskini beraberinde getirir mi?

-Yapılan pek çok araştırma, bu uygulamanın kansere neden olmadığını göstermektedir.

-Ameliyattan sonraki izler ne zaman kaybolur?

-İzlerin tam olarak kaybolması için 12 aylık bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır.

-Ameliyattan sonra göğüslerin küçülme oranı kaçtır?

-Bu durum tamamen hastaların talebine göre yanıtlanabilir. Ancak ideal göğüs boyutlarına ulaşıldığı unutulmamalıdır.

 

Call Now Button