BIYIK EKİMİ

Bıyık ekimi operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel  bıyık ekimi fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

BIYIK EKİMİ

Erkeklerin yüz hatlarında daha keskin ve sert bir ifade oluşmasının temel sebebi şüphesiz ki sürekli uzamasıyla bilinen bıyıklardır. Yüz hatlarına bağlı olarak farklı uzunluklarda erkeksi bir yüz ifadesi sunan bıyık, birçok kültürde güç ve karizma ile bağdaştırılmaktadır. Aslında kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi bıyık bulunsa da bu kıl köklerinin erkeklerde hormonlara bağlı olarak çok daha fazla uzadığını ve belirgin olduğunu söyleyebiliriz. Erkeklerde yeterli bıyık olmaması Anadolu kültüründe köselik olarak da tabir edilen durumla anılmaktadır. Birçok erkek günlük yaşantısında bu durumdan dolayı zorluk çekmektedir. İlerleyen yaş ve kariyer durumuna bağlı olarak da bıyıkların yeterli belirginlik ve uzunlukta olmaması sıkıntı oluşturabilmektedir. Bıyık ekimi operasyonu sayesinde tüm bu şikayetlere kalıcı bir son vermek mümkündür. Üstelik bıyık ekimi son derece basit ve ağrısız bir işlemdir.

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

ERKEKLERDE BIYIKSIZLIĞIN NEDENLERİ

Bıyıksızlık şüphesiz ki erkekler için can sıkıcı bir durumdur. Her erkek öyle veya böyle bıyıklarının olmasını ister. Çünkü bıyık erkek cinsiyeti ile doğrudan özdeşleştirilmiştir. Ancak genetik faktörlere bağlı olarak bazı erkeklerde bıyıklar belirgin değildir ve istenilen uzunluğa kavuşamazlar. Günümüzde birçok araştırma halk arasında kösele olarak tabir edilen bu problemin nedenlerini ele almaktadır. Ailesinde bıyıklı kişiler bulunan kimi erkeklerde bile bu problem ortaya çıkabilmektedir. Aslında bıyıksızlık çok erken yaşlarda başlayan bir durumdur. Ergenlik çağında erkekler ve kadınlar temel cinsiyet farklılıklarında en erişkin ve aktif döneme girmiş olurlar. Bu dönemde erkeklerin sesleri değişerek kalınlaşır. Ayrıca vücutlarındaki tüylerde de sertleşme ve belirginleşme gözlemlenir. Kemikler gelişir ve boy uzamaya başlar. Erkek vücudunda bıyık ve sakal artık düzenli olarak uzamaya başlar ve traş edilmesi gerekir. Bu dönemde yeterli belirginliğe ulaşamayan bıyıklar bir köselelik işareti olabilir. Kimi kişiler bu durumu baby-face olarak tabir edilen bebek yüz yapısıyla ilişkilendirmektedir. Ancak köselelik ile bebek yüzlü olmak farklı şeylerdir. Bebek yüzlü erkeklerin de bıyıkları ve sakalları bulunmaktadır ancak traş olduklarında veya kısa bıyık-sakal tercih ettiklerinde cilt yapılarından dolayı çok daha pürüzsüz bir yüze sahiptirler. Pürüzsüzlük ile köselelik genellikle karıştırılmakta ve bu durum yanlış yorumlanmaktadır.

Eğer bıyıksızlık söz konusuysa bıyık ekimi yaptırarak bu duruma söz vermek mümkündür.

BIYIK ÇIKARMA YÖNTEMLERİ

Bugüne kadar bıyık çıkarma iddiasıyla üretilmiş birçok krem veya ilaç bulunmaktadır. İlk bakışta bu iddia ne kadar gerçekmiş gibi dursa da aslında böyle bir şey mümkün değildir. Temelde iki farklı bıyık çıkarma yönteminden söz edilebilir: hormon tedavisi ve bıyık ekimi. Bunlar dışındaki ilaçlar ve diğer kimyasal yöntemler ne yazık ki bıyık çıkarmaz. Çünkü bıyık çıkarma işlemi kıl kökleri ile alakalıdır. Kıl kökleri yeterli olmayan veya zayıf olan kişilerin belirgin bıyıklara sahip olması farklı yöntemler aracılığıyla söz konusu değildir. Hiçbir ürün kıl köklerinin yer almadığı bölgeden kıl çıkarmayacaktır. Bıyıklar en nihayetinde birer kıldır. Bu tarz ürünlerin kullanımı farklı zararlar verebilir. En zahmetsiz ve kolay olan yöntem bıyık ekimidir. Hormon tedavisi çok daha kompleks bir işlemdir ve farklı yan etkilere neden olabilir. Ancak farklı bir sağlık problemi söz konusuysa hormon tedavisine başvurulabilir. Bıyıklardaki seyreklik veya kösele olma durumu genetik faktörlerden kaynaklanıyorsa bıyık ekimi işlemi çok daha mantıklı ve zahmetsiz bir karar olacaktır.

BIYIK EKİMİ NASIL YAPILIR?

Erkekler 15 yaşında büluğ çağı denilen ergenlik sürecinin içerisine girerler. Bıyıklar 18 yaşına kadar terlemeye başlar. Bu dönemde bıyıklar koyu renkli tüyler olarak gözle görülebilir. Ancak en geç 21 yaşına kadar bıyıkların sertleşmesi ve uzaması gerekmektedir. Aksi takdirde bıyık ekimine başvurulabilir. Doktor önerisi 21 yaşından sonra bıyık ekimi yapılması yönündedir. 21 yaş üzerindeki kişiler, testosteron hormonu ve kıl kökü bakımından sorun yaşıyorlarsa çok daha pratik ve zahmetsiz bir tedavi yöntemi olan bıyık ekimini yaptırabilirler. Bıyık ekimi herhangi bir serum veya krem kullanılmasını gerektirmez.

Bıyık ekiminde başvurulan temel teknik fue tekniğidir. Bu teknik kıl köklerinin tek tek donör sahadan çıkartılarak ihtiyaç duyulan bölgeye yine tek tek nakil edilmesini sağlamaktadır. Bıyık ekiminde kıl kökleri 35-45 derecelik açı aralığıyla ekilmektedir. Böylelikle ekilen bıyıkların doğal bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Burada ekiplerin tecrübesi ve uzmanlığı büyük rol oynamaktadır. Çünkü bıyık ekiminde doğal görünüm kullanılan teknikten çok o tekniğe dayalı olarak ekibin sahip olduğu tecrübedir. Bıyık ekiminde donör saha olarak öncelikle sakal bölgesine başvurulur. Eğer bu bölgede yeterli miktarda kıl kökü yoksa destekleyici saha olarak ense bölgesinden de faydalanılabilir. Seyrek bıyıklı kişiler için 400-500 greft yeterli olabilirken tamamen bıyıksızlık problemi yaşayan kişilerde 800-900 arası grefte ihtiyaç duyulabilir.

BIYIK EKİMİ SONRASI

Bıyık ekimi yaklaşık 1-2 saat içerisinde tamamlanabilen ve oldukça pratik bir işlemdir. Ancak operasyonun başarı yüzdesi işlem sonrası iyileşme sürecinin nasıl geçirildiğine bağlıdır. Bıyık bölgesi ilk birkaç gün kesinlikle ovuşturulmamalı ve kaşınmamalıdır. Bu bölgede çok hafif karıncalanma hissi oluşabilir. Bu durum doğaldır ve tedavi sürecinin bir parçasıdır. Yine aynı şekilde bu bölgenin su ile temasından uzak durulmalıdır. Tıraş losyonu, kolonya, krem vb. kozmetik malzemelerinin kullanımına ara verilmelidir. Ameliyat öncesinde doktor tarafından hastaya uyması gereken tüm noktalar detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Yüksek başarı yüzdesi için hastanın tüm kurallara uyması beklenir.

BIYIK EKİMİ FİYATLARI

Bıyık ekimi operasyonuyla ilgili merak edilen noktalardan birisi de bıyık ekimi fiyatlarıdır. Bıyık ekimi fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir çünkü herkesin ihtiyaç duyduğu greft sayısı farklılık göstermektedir. Bıyık ekimi işlemi doğrudan doğruya ihtiyaç duyulan greft sayısı ile ilişkili bir operasyondur. Detaylı bilgi almak için fotoğraflarınızı WhatsApp destek hattımız üzerinden bize ulaştırabilir ve fiyatlar hakkında ön bilgi edinebilirsiniz. Bıyık ekimi operasyonunun sanıldığından çok daha yaygın ve az maliyetli bir işlem olduğunu unutmayın.

BIYIK EKİMİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Bıyık ekimi ağrı veya sızı yapar mı?

Hayır bu operasyon ağrı veya sızıya yol açmaz ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Bıyık ekimi için kaç seans gereklidir?

Bıyık ekimi tek seansta gerçekleştirilebilmektedir.

Bıyık ekimi tekrarlanabilir mi?

Hormonal nedenlerle veya çeşitli kaza izleri nedeniyle yok olan bıyıklar için tekrar bıyık ekimi işlemi uygulanabilir.

Bıyık ektirmek yerine bıyık seyreltme yapılabilir mi?

Evet, aynı işlemin tersi de mümkündür. Bıyık seyreltmek isteyen kişiler için bu bölgedeki fazla kıl kökleri başarıyla çıkarılır.

Bıyık ekimi sonrası ne yapmam gerekir?

Doktor izni olmadan losyon ve kolonya gibi tüm kimyasal ürünlerin kullanımından uzak durulmalı ve bu bölge ovuşturulmamalıdır.

Bıyık ektirme kaç yaşında yapılabilir?

Doktor önerisi 21 yaşın üzerindeki kişilere bıyık ekimi yapılması yönündedir.

Bıyık ekimi sonrası traş olabilir miyim?

İyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından günlük traş olabilirsiniz.

Bıyık ekimi ile dik çıkan bıyıklara yön verilebilir mi?

Evet, bıyık ekimi operasyonu bir estetik uygulamadır ve bıyıkları oluşturan kıl köklerine istenilen açı ile yön verilebilmesi mümkündür.

 

Call Now Button