Popo Estetiği

Popo estetiği operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel kombine popo estetiği fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

POPO ESTETİĞİ

Kalça estetiği, popo bölgesinin daha estetik görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Günümüzde başarılı bir şekilde uygulanan popo estetiği aslında tek yönlü bir işlem değildir. Farklı amaçlarla da yapılabilen kalça estetiğinde hastanın sorunlarına ve taleplerine yönelik işlem tipi seçilmektedir. Bel, kalça ve basen bölgesinde yapılan işlemlerin tümü, kalça estetiği olarak ele alınabilir. Ancak estetik müdahalelerdeki genel amaç aynı olmaktadır.

Başvurulacak tüm estetik işlemler basen ve kalça kısmını şekillendirmek amaçlıdır. Ayrıca popo bölgesinin şekillendirilmesi sayesinde bel çukuru da ortaya çıkacaktır. Sonuç olarak daha fit ve güzel bir görünümle karşılaşılacaktır.

Basen ve kalça bölgesinin inceltilmesi talep ediliyorsa bu süreçte Liposuction yapılmalıdır. Liposuction’da kalça içerisindeki fazlalık olan yağ alınır ve bu sayede daha dik bir popo bölgesi ortaya çıkar. Yine bu süreçte kalçanın üst kısımlarına yeteri kadar yağ enjekte edilecektir.

 

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

POPO ESTETİĞİNDE HANGİ TEKNİKLER KULLANILIR?

Daha önceleri kilolu olan ancak kilo verdikten sonra deri sarkmasıyla karşılaşan hastalarda mutlaka tercih edilmesi gereken popo estetiği, sarkan deride yapılacak işlemlerle fazlalıkların alınmasını amaçlar. Popo bölgesinin biraz daha yukarıya doğru çekilmesiyle oldukça güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Günümüzde sarkmış kalçalara sahip olan hastalar bazen protez kullanmak isteyebilir. Fakat estetik operasyonların çok daha sağlıklı olduğu unutulmamalıdır. Sonuç olarak daha çekici ve estetik kalçalara sahip olmak isteyen hastalar bu süreçleri değerlendirirken başarılı sonuçlarla karşılaşmaktadır.

Kalça estetiğinde hastanın beklentilerine ve fiziksel durumuna göre farklı estetik uygulamalar bulunmaktadır. Örneğin kalçaların dik ve büyük olmasını sağlamak için Liposuction yapılır. Ayrıca askılama ve popo protezi de kullanılabilir. Kalçalardaki fazla deri için ise popo germe ameliyatı yapılmaktadır. Cerrahın tavsiye edeceği uygulama aynı zamanda deformasyonun türüne göre farklılık gösterebilir.

Küçük kalçalara sahip olan bireylerde güzel popo görünümüne ulaşmak için popo protezi kullanılmaktadır. Hacmi az olan bir popo yapısı için de yağ enjeksiyonu tercih edilmektedir. Çok büyük kalçalarda önce Liposuction uygulamasıyla fazla yağ alınır ve ardından deri fazlalığı da kaldırılır. Ardından da bel ve popo arasında gerdirme işlemine başlanır.

POPO ESTETİĞİNİ KİMLER TERCİH EDER?

Düz ve zayıf kalçalara sahip olan bayanlar, kalçaların kıyafet içinde daha çok belirgin olmasını istemektedir. Zayıf bayanlarda tek başına Liposuction yeterli olmadığı için silikon protezler kullanılmaktadır. Bazı durumlarda genetik problemlerden kaynaklı olarak bel ve popo açısı geniştir. Yani kalçaların yandan görünümü, belirsizdir. Bu tür durumlarda Liposuction ile alınacak yağlar kalçaların şekillendirilmesinde kullanılabilmektedir.

Aşırı kilo alıp veren bireylerde kalçalar daha düz bir yapıya bürünmektedir. Bacak içi, karın ve kalçalarda da sarkmalar yaşanır. Bu tür durumlarda popo estetiği yaptırılarak tüm sorunlar giderilebilir.

Kalça büyütme estetiği yaptırmak isteyenlerden ise yağ alınarak enjekte uygulamasına başlanır. Bayanların son zamanlarda en çok tercih ettiği uygulama olan kalça büyütme estetiğinde popoya son derece güzel bir şekil verilmektedir.

POPO KALDIRMA ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Popo kaldırma estetiği ile beraber hastalar vücutlardaki orantısızlıkları ortadan kaldırabilmektedir. Ayrıca günümüzde popo kaldırma ameliyatı yağ enjeksiyonu, protez ve dolgu uygulamalarıyla yapılabilmektedir. Öte yandan popoların aşırı düz görünümde olması ve sarkık olması, estetik açıdan da sorun yaşatabilmektedir. Bununla beraber genetik sorunlardan kaynaklı da düz kalça bölgesi oluşabilir.

Popo kaldırmada en güvenilir ve en çok tercih edilen uygulama, yağ enjeksiyonudur. Çünkü dolgu ve protezler her hastaya uyum sağlamayabilir. Elbette olumlu sonuçlar verebilir ancak yağ enjeksiyonu diğer uygulamalara göre daha fazla avantaj sunmaktadır.

Karın ve bel bölgesinden alınan yağların popolara enjekte edilmesi sayesinde tamamen estetik bir görünüme ulaşılabilir. Hastaların vücut hattı da bu sayede belirgin olmaktadır.

Dolgu uygulamasıyla da yapılabilen popo kaldırma işleminde enjekte edilen dolgu, kalçayı belirli bir düzeye ulaştırmaktadır. İşlemden sonra popo bölgesi daha belirgin ve yuvarlak bir hale gelmektedir. Bu sayede düz kalça görünümünden uzaklaşılabilir. Dolgu yaptıran hastalar kısa sürede sonuçlara ulaşırken beklentileri de karşılanacaktır.

Protez sayesinde de yapılabilen popo estetiği ameliyatında kalça üzerinden kesi atılmaktadır. Bu kesilerin ardından protezler kalçaya yerleştirilir. Özel üretilmiş olan protezler sert bir yapıdadır. Bu sayede hastalara estetik görünüm kazandırılabilir. Protezlerin yerleştirilmesiyle beraber kesi bölgesine dikiş atılır ve işlem sona erdirilir.

POPO KALDIRMA ESTETİĞİNİN AVANTAJLARI

Popo kaldırma estetiği sonucunda daha yumuşak ve yuvarlak bir kalça yapısı ortaya çıkmaktadır. Bu avantajla beraber düz kalça görünümünden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Öte yandan kıyafet seçimi de rahat bir şekilde yapılabilir. Çünkü belirgin bir kalça yapısı ancak popo estetiği ile mümkündür.

Operasyondan sonra hastalarda fit bir görünüm elde edileceği için özgüven problemi de ortadan kalkmaktadır. Diğer avantajlar;

  • Tercih edilen kıyafetler daha estetik bir görünüm oluşturur.
  • Yağ enjeksiyonuyla yapılan estetik müdahale sayesinde diğer bölgelerdeki fazla yağlar ortadan kalkar.

YAĞ ENJEKSİYONU İLE POPO ESTETİĞİ SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Yağ enjeksiyonuyla yapılan popo estetiği sonuçları 2 yıla kadar kalıcıdır. Etkisini yitirmesinin ardından hastanın yeniden yağ rezervi yaptırması önerilir. Bu sayede vücut, orantılı bir görünüme ulaşabilir. Kolay ve kısa sürede uygulanabilen yağ enjeksiyonu ile popo kaldırma işlemi, günümüzde en çok tercih edilen uygulamadır.

POPO KALDIRMA ESTETİĞİNDEN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Hastalar operasyondan sonraki ilk 3 gün dış almamalıdır. Ayrıca duş alırken de su içerisinde 6 hafta boyunca fazla kalınmaması şarttır. Bunlarla birlikte hasta ameliyattan sonra 2 hafta boyunca korse kullanmalıdır. Bölgenin darbelerden uzak tutulması da elbette çok önemlidir.

İstirahat süresi genelde 3 gündür. Ancak protezle yapılan popo estetiği ameliyatından sonra 5 güne kadar istirahat edilmelidir. Bu işlem ortalama yağ enjeksiyonunda 1 ya da 2 saat, dolgu uygulamasında 2 saat, protez işleminde ise 3 saat sürmektedir. İşlem süresi hastaların vücut yapısına göre değişebilir.

POPO BÜYÜTME ESTETİĞİ

Popo estetiği uygulamaları arasında yerini alan popo büyütme estetiği, 3 farklı yöntemle uygulanmaktadır. Yağ enjeksiyonu, silikon implant ve Aquafilling ile kalça büyütme uygulamaları, yeteri kadar büyük kalçalara ulaşmak için kullanılmaktadır. Genetik sorunlardan dolayı kalça bölgesinin küçük olmasından yakınan ve daha estetik bir görünüme ulaşmak isteyen hastalar genelde kalça büyütme ameliyatına başvurmaktadır.

YAĞ ENJEKSİYONU İLE POPO BÜYÜTME ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Genel anestezi altında uygulanan kalça büyütme estetiği, kalça bölgesinde önceden belirlenmiş bölgeye kesi atılarak başlar. Ayrıca hastaların hedef ve istekleri de farklı olacaktır. Bu nedenle kalçanın kas ve deri gevşekliği ilk aşamada incelenmektedir. Bununla beraber ideal sonuçlar almak için kalçadaki her alana 400 ile 1100 cc arasında yağ transfer edilmektedir. Her yan popo için 450 cc’ye kadar aktarım yapılabilir. Kesi atıldıktan sonra ince kanüllerden yararlanılarak bölgeye yağ enjekte edilmektedir. Ayrıca hastanın popo bölgesinden temin edilecek yağ ile kalçada büyüklük sağlanabilir.

POPO ESTETİĞİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

-Popo estetiğinden sonra hangi kıyafetler giyilmelidir?

-İşlemden sonra kalçaların şekillenmesi amacıyla medikal korse kullanılmalıdır. Bunun dışında gündelik kıyafetlerinize de yer verebilirsiniz.

-Popo estetiğinden sonra spora ne zaman başlayabilirim?

-İşlemden 15 gün sonra yürüyüş yapılabilir. Genel spor aktiviteleri ise 2 ay sonra başlayabilir.

-Popo estetiği sonuçları ne kadar kalıcı olur?

-Yağ enjeksiyonu tercih edilirse 2 yıla kadar kalıcı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

-Popo estetiği erkeklere de yapılabilir mi?

-Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de popo estetiği uygulanabilmektedir.

-Kalça estetiğinden sonra beslenme düzeni nasıl olmalı?

-Bu operasyondan sonra gündelik beslenme alışkanlıklarınıza geri dönebilirsiniz.

-Popo estetiğinde oluşabilecek en büyük risk nedir?

-Bu uygulamada oluşabilecek en büyük risk, dikişlerin açılması ve ardından başlayacak kanamadır. Ancak bu riskler operasyondan önce alınacak tedbirlerle ortadan kaldırılmaktadır.

 

Call Now Button