Brezilya Popo Estetiği

Popo estetiği operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel kombine brezilya popo estetiği fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

BREZİLYA POPO ESTETİĞİ

Son zamanların en çok uygulanan estetik ameliyatlarından biri olan Brezilya popo estetiği, kadınların ilgi duyduğu operasyonlar arasındadır. Kalça bölgesinin daha dik ve dolgun olmasını isteyen kadınlar ayrıca kalçayı şekillendirmek için bu uygulamaya başvurmaktadır. Kalça bölgesi günümüzde güzellik sembolü olarak kabul edildiği için daha dolgun popolara sahip olmak isteyen kadın sayısı da artmaya başlamıştır. Popo bölgesinde silikon uygulamasıyla beraber poponun genel görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan kalça estetiğinde çok güzel sonuçlar elde edilmektedir. Hastalara gerekli bilgiler verildikten sonra operasyon öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler de aktarılır ve ardından ameliyat için randevu alınır.

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

KİMLER BREZİLYA POPO ESTETİĞİ YAPTIRABİLİR?

Brezilya kalça estetiğinin tercih edilebilmesi için birtakım durumların yaşanması gerekir. Öncelikle kalçaların fiziksel olarak incelenmesinin ardından Brezilya popo estetiği için uygun olan adaylara bilgilendirme sağlanır. Dik ve estetik bir kalça görünümüne sahip olmak isteyen kadınların ilk tercihi olan Brezilya kalça ameliyatı, popo bölgesi küçük olan kadınlarda uygulanmaktadır. Buna ek olarak kare ve düz şekilli kalçalara sahip olan kadınlar da bu estetikten yararlanabilir.

Yaşlanmanın etkisiyle birlikte genetik sorunlar nedeniyle sık kilo alıp veren kadınlarda sarkma ve gevşeme durumları söz konusu olmaktadır. Cinsel anlamda kendini daha rahat hissetmek adına kadınların kalça bölgesine ayrıca önem gösterdiği bilinmektedir. Bu yüzden kalça estetiği daha güzel, çekici ve dik bir popo bölgesine sahip olmanızı sağlar.

BREZİLYA POPO ESTETİĞİ FİYATI NASIL BELİRLENİR?

Günümüzdeki estetik ameliyatların fiyatları hiçbir zaman net bir şekilde ifade edilememektedir. Bunun nedeni, operasyon fiyatlarını belirleyen çok sayıda unsurun bir arada olmasıdır. O halde Brezilya popo estetiği fiyatları, aşağıdaki faktörlere göre değişebilmektedir;

  • Ameliyatta kullanılacak tekniğin ne olduğu
  • Ameliyatın hangi amaçlarla yapılacağı
  • İşlemin yapılacağı hastanenin genel şartları
  • Dolgu enjeksiyonunda tercih edilecek malzemelerin kalitesi
  • Enjeksiyon işlemlerinde bölgeye enjekte edilecek olan maddenin miktarı
  • İşlemi gerçekleştirecek olan uzman cerrahın ve çalışma arkadaşlarının kalitesi
  • Protez işlemi yapılacak ise tercih edilecek silikon çeşidi ve miktarı

BREZİLYA POPO ESTETİĞİNDE BAŞVURULAN YÖNTEMLER

Kalça estetiği yaptırmak isteyen kadınlar, 3 farklı uygulama ile karşılaşmaktadır. Askılama, popo protezi ve yağ enjeksiyonu gibi tekniklerle yapılan Brezilya popo estetiği tamamen hastaların beklentilerine göre tercih edilmektedir. Öncelikle yağ enjeksiyonu yönteminin en çok tercih edilen estetik operasyonu olduğu unutulmamalıdır. Popo bölgesinin dış ve alt kısmına lazer liposuction yapılarak başlatılan bu uygulama bel ve basen bölgesinde de başvurulmaktadır. Hastanın kalça bölgesinden yağ almayı amaçlayan bu işlemde, ince kanüller kullanılır ve yağlar alınır. Alınan yağlar daha sonra kalçaların üst kısmına enjekte edilir. Kısa sürede dolgun bir kalçaya sahip olmayı isteyen hastalar için oldukça idealdir.

Askılama ile Brezilya popo estetiği işleminde de güzel sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Bu uygulama aslında karın alt kısmında ve popoda kilo kaybı yaşayan hastalar için tercih edilir. Son olarak popo protezi uygulamasında da hastanın kalça üst bölgesi incelenir. Eğer yeteri kadar dolgunluk yok ise protezler, kalça kaslarına kolayca yerleştirilir.

BREZİLYA POPO AMELİYATINDAN ÖNCE MUAYENE SÜRECİ

Kalça estetiği özel olarak gerçekleştirilen bir operasyondur. Popo bölgesindeki genel ihtiyaçların saptanması ve bu durumun karşılanması, işlemden önceki en hassas noktadır. Bununla beraber ameliyattan önceki süreçte hastanın istekleri cerrah tarafından saptanır ve sonuçlar bu sayede daha kalıcı ve güzel olur.

İşlemden önce hastaların kalça bölgesine dair estetik kaygılar duyması oldukça doğaldır. Bununla beraber cerrah seçimi, bu tür kaygıların ortadan kaldırılması için çok önemlidir. Ülkemizde estetik cerrahinin gelişmesi, Brezilya popo estetiği konusunda yapılan işlemlerin de başarılı olduğunu göstermektedir.

Cerrahlar bu aşamaların ardından hastadan bazı tıbbi testler talep etmektedir. Ayrıca görüntüleme teknikleriyle hastanın genel sağlık durumu değerlendirilir.

Klinik ve Cerrah Seçimi: Cerrah ve klinik seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Öncelikle alanında uzmanlaşmış olan doktorlardan hizmet alınmalıdır. Bununla beraber klinik seçimi de önemlidir.

Muayene: Ameliyata karar verilmesinin ardından muayene aşamasına geçilmektedir. Yine bu aşamada hastanın isteklerine dikkat edilir. Ayrıca komplikasyon riskleri, görüntüleme tekniklerinden sonra hastayla paylaşılır. Muayene sürecinin başarılı geçmesi, operasyonun da başarılı geçeceği anlamına gelir.

Tahlil: Estetik amaçla yapılan Brezilya popo estetiği işleminden önce bazı tahliller hastalardan istenir. Kan testinin mutlaka yapılması gerekmektedir. Kan pıhtılaşması ve diyabet hastalığı gibi sorunların olup olmadığı kontrol edildikten sonra hastaya detaylı bilgiler aktarılır.

Görüntüleme Teknikleri: Kalça bölgesinin detaylı bir şekilde incelenmesi için fiziki muayenenin ardından görüntüleme teknikleri uygulanır. Bu sayede kalça bölgesindeki kas sorunları rahatlıkla görüntülenebilir.

KALÇA ESTETİĞİ ÖNCESİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Estetik uygulamalarından önce hastaların dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Kolay gibi görünse de Brezilya popo estetiği ameliyatında da zorluklar yaşanabilir. İlk olarak sigara ve alkol tüketimine son verilmelidir. Hastalara bu süreçte gerekli olan tüm bilgiler sunulmaktadır. Ayrıca sigara ve alkol tüketimi, kan basıncında dengesizliğe neden olduğu için her estetik operasyondan önce mutlaka bırakılmalıdır. Bu süre zarfı kalça estetiğinden önceki 1 ay için geçerlidir. İşlemden sonra da en az 3 ay tüketim yapılmamalıdır.

Ameliyattan önceki beslenme düzeni de oldukça önemlidir. Öncelikle ameliyattan 1 ay önce asitli ve kafeinli içeceklerden uzak durulmalıdır. Buna ek olarak şekerli gıdalar, doymuş yağ içeren besinler, aşırı proteinli gıdalar ve kızartmalar da tüketilmemelidir. Genel vücut sağlığını da etkileyen bu durumla ilgili doktorun tavsiyelerine mutlaka uyulmalıdır.

BREZİLYA POPO ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Ameliyat günü en az ameliyattan önce ve sonraki süreç kadar önemlidir. Hastanın yatışı genelde işlem gününün sabahında yapılmaktadır. İşlemden önceki akşam yemeği tüketilmelidir. Bunun dışında herhangi bir tüketim yapılmamalıdır. Ayrıca hastaların tuvalet ihtiyaçlarını da işlemden önce gidermesi çok önemlidir. Yatışın yapılmasının ardından Brezilya popo estetiği için hazırlıklara başlanır. Kan değerlerinin ölçülmesiyle beraber hastalar işlemden 30 dakika önce ameliyatın yapılacağı odaya alınacaktır. Anestezinin hazırlanmasıyla beraber işlemlere başlanır.

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu işlem 3 saate kadar devam etmektedir. Eğer uygulamada silikon protez tercih edilirse, ameliyattan sonra hastaya dren takılmaktadır. Dren kullanımının amacı, işlemin ardından oluşabilecek sıvı birikiminin dışarı atılmasını sağlamaktır. Drenler ilk 5 gün boyunca çıkarılmamalıdır. Bazı hastalarda 1 haftaya kadar dren kullanımı söz konusu olabilir.

Ameliyattan sonraki ilk gece hastanede istirahat edilmesi uygundur. İşlemden sonra yorgunluk ve ağrı yaşanması halinde doktorun reçete edeceği ilaçlar kullanılmalıdır. Ayrıca ilk günlerde kalça bölgesine baskı oluşturacak şekilde oturulmaması önerilmektedir.

BREZİLYA POPO ESTETİĞİNDE YAĞ ENJEKSİYONU UYGULAMASI

Yağ enjeksiyonu, Brezilya popo estetiği uygulamaları arasında en çok tercih edilen yöntemdir. Kilo kaybı ile beraber yaşlanmanın etkisiyle kalça bölgesindeki yapısal değişimler dikkat çeker. Bu anlamda eski formunu yitiren kalçaların yeniden düzeltilmesi ve daha güzel bir görünüme ulaşması için yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Yağ hücreleri aynı zamanda kendini yenileme özelliğine sahiptir. Haliyle kalçaya enjekte edilen yağlar da bu özelliğini aktif hale getirerek kalçalarda estetik bir görünüme ulaşılmasını sağlar.

Yağ enjeksiyonu işleminde vücudun farklı bölgelerinden yağ dokuları alınır. Daha sonra kalça bölgesine enjekte edilir. Herhangi bir kesi ya da dikiş izi olmadan tamamlanan bu işlemde doğal olarak yara izi de oluşmaz. Hastalara yapılacak tetkiklerden sonra işleme uygunluk durumuna karar verilir ve yağ dokuları üzerinde bazı saptamalar gerçekleştirilir.

Aşırı bir şekilde kalçası sarkmış olan hastalara uygulanan yağ enjeksiyonlu Brezilya popo estetiği uygulamasında estetik cerrahların vereceği kararlar çok önemlidir. Bu kapsamda yağın popo bölgesinin hangi kısmına enjekte edileceğine de yine doktor karar vermektedir. Özel kanüllerden yararlanılarak vücudun yoğun yağ tabakalarının olduğu bölgelerden yağlar alınır ve uygun bir şekilde kalçaya enjekte edilir.

BREZİLYA POPO ESTETİĞİ SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ

Ameliyattan sonra hastanın özellikle hijyen sorununa dikkat etmesi gerekir. Kalça bölgesinin hijyenik olmayan ortamlar nedeniyle ameliyat sonuçlarını tehlikeye düşüreceği unutulmamalıdır. Bu yüzden hastalara hijyen konusunda gerekli bilgiler net olarak aktarılacaktır.

Ameliyat, yağ enjeksiyonu ile yapılmış ise operasyondan sonraki 15. gün itibariyle gündelik yaşama geri dönülebilir. Ancak bu süreçte oturma pozisyonuna dikkat edilmelidir. Mutlaka yumuşak bir zeminde oturmalı ve kalça bölgesi yastıkla desteklenmelidir. Genelde standart yaşama dönülmesi 8 haftayı bulmaktadır.

Hastalara silikon popo protezi uygulanmışsa 3 haftaya kadar dinlenme süresi tavsiye edilmektedir. Aynı şekilde otururken bir yastıktan destek alınmalıdır. Hastalar 4. hafta itibariyle araç kullanabilir ve 10. haftadan sonra da gündelik yaşamına geri dönebilmektedir.

BREZİLYA POPO ESTETİĞİNDEN SONRA KOMPLİKASYON RİSKİ VAR MI?

Estetik uygulamasından sonra operasyon yöntemine göre bazı komplikasyonlar oluşabilir. Dolgu ve yağ enjeksiyonunda ödem, morarma ve kızarıklık durumu söz konusu olabilmektedir. Ayrıca bu komplikasyonlar ilk 1 hafta devam etmektedir. Genelde ödem sorunu daha çok karşılaşılan durumlardandır. Kalça bölgesinin daha fazla şişmesine neden olan ödemin atılması da 2 haftayı bulabilmektedir. Ayrıca Brezilya popo estetiği sonrasında anestezinin etkisiyle birlikte hafif bulantılar da yaşanabilmektedir. Doktorun reçete edeceği antibiyotikler sayesinde bu durumun önüne geçilebilir. Son olarak kalça bölgesinde hafif sızılar da oluşabilir. Olağan olan bu komplikasyonların meydana gelmesi halinde endişe duyulmadan doktor ile gerekli bilgiler paylaşılmalıdır.

BREZİLYA POPO ESTETİĞİNİN YAN ETKİLERİ VE RİSKLERİ

Estetik ameliyatların tamamında beklenmedik komplikasyonlar oluşabileceği gibi bazı riskler de bulunmaktadır. Aslında estetik müdahaleler, riskleri en aza indirmek için planlanmaktadır. Kalça bölgesinin çıkıntısı, dolgunluğu ya da açılarının yanlış hesaplanması da bazı sorunlara davetiye çıkarabilir. Ameliyatın ardından ortaya çıkabilecek yan etkiler nadir olsa da hastaların bu konuyla ilgili yeteri kadar bilgiye sahip olması gerekir.

İlk yan etki, vücudun dolgu malzemesini kabul etmemesidir. Son derece tehlikeli olan bu durumun ortaya çıkması halinde hastaya anlık müdahale yapılmalıdır. Dolgu malzemesi ayrıca ödem ve kızarıklığı da beraberinde getirecektir.

Enfeksiyon: Enfeksiyon riski her estetik ameliyattan sonra oluşabilecek durumlardan biridir. Küçük ya da büyük kesiler nedeniyle oluşan enfeksiyon genelde ameliyat bölgesinin temiz tutulmasıyla beraber ortadan kalkacaktır. Bu yüzden enfeksiyon riskinin oluşmaması adına kalça bölgesinin temiz tutulması şarttır.

Alerjik Reaksiyon: Nadir görülebilen yan etkilerden olan alerjik reaksiyonlar, dolgu enjeksiyonu ve silikon uygulamasında daha fazla görülebilir. Yağ enjeksiyonunda ise bu risk bulunmamaktadır. Ameliyat malzemelerinden kaynaklanabilen alerjik reaksiyonların ortadan kaldırılması için maddenin vücuttan alınması gerekir. Ancak günümüzdeki silikon ve dolgu malzemeleri, alerji riskini en aza indirdiği için genelde sorun yaşanmamaktadır.

Kanama ve Morarma: Ameliyat bölgesinde oluşabilecek kanama ve morarmaya dikkat edilmelidir. Brezilya popo estetiği ameliyatında atılacak kesiler çok küçük olduğu için işlemden sonra kanama riski çok düşüktür. Kalçadaki loblar arasında bir tahriş yaşanması halinde az miktarda kanama oluşabilir.

Morarmalar ise ilk 1 haftada görülebilecek yan etkilerdendir. Nadiren birkaç hafta kadar devam eden morarmalar, travmaya bağlı olarak uzun süreye yayılabilir. Bu tür durumlarda estetik cerrah ile hızlı bir şekilde iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Sarkma: Ameliyatın ardından kalça bölgesinin yeteri kadar gergin, dolgun ve dik olması gerekir. Bu durumları sağlamayan operasyonlar başarısızdır. Bazı nedenlerden dolayı yağ dokuları kalçada tutunamayabilir. Ayrıca dolgu enjeksiyonları da işlem bölgesinde durmayabilir. Sonuç olarak kalçada sarkma oluşumu gözlemlenebilir. Aslında çok düşük oranlı bir risk olsa da başarılı geçen operasyonlarda bu tür sorunlarla karşılaşılmamaktadır.

AMELİYATTAN SONRA HAREKET KABİLİYETİ

Popo estetiğinin ardından hareket kabiliyeti yüksektir. Taburcu olduktan en az 4 saat sonra çok daha rahat hareket edilebilir. Ayrıca işlemin ardından anestezinin etkisi de geçeceği için gündelik faaliyetlerinize devam edebilirsiniz. Bu süreçte protezle Brezilya popo estetiği olan hastaların ilk 5 saat yatakta istirahat etmesi gerekir. Bunun dışında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmayacağı bilinmelidir. Ağır sporlarla uğraşanlar ise ameliyattan sonraki 3. ay itibariyle bu aktivitelerine devam edebilir. Fakat vücudun tamamı baskıdan uzak tutulmalıdır.

BREZİLYA POPO ESTETİĞİ SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bazı aktiviteler, Brezilya popo estetiği sonrasında belirli bir süreye yayılarak yapılmalıdır. Ayrıca estetik cerrahın önerisi dışında farklı bir uygulamaya başvurmak son derece tehlikelidir. Duş alma, spor egzersizleri, cinsel ilişki, giyim ve seyahat gibi faktörler bu anlamda çok önemlidir.

Seyahat: İşlemden sonra normal yaşama 2 gün sonra dönülebilir. Ancak germe, silikon, dolgu ve yağ enjeksiyonu gibi uygulamalarda ilk 10 gün boyunca uçak seyahatinin yapılmaması gerekir. Araçla seyahat konusunda ise operasyondan sonraki gün herhangi bir sorun yaşamadan aksiyon alınabilir.

Giyim: Dolgu ve yağ enjeksiyonuyla yapılacak Brezilya popo estetiği sonrasında korse kullanımı önemlidir. Kalça bölgesindeki yağlar korse sayesinde istenen alanlara yayılır ve kalıcı sonuçları beraberinde getirir. Bununla birlikte basen ve bel bölgesini sıkacak ve rahatsız edecek ürünler tercih edilmemelidir. Ameliyattan sonraki 1. ayın ardından dar ürünler giyilebilir.

Spor Egzersizleri: Ameliyattan sonraki ilk 3 aylık dönem çok önemlidir. Bu süreçte vücudu yoracak herhangi bir aktiviteye başvurulmamalıdır. Ayrıca hafif sporlar sorun olmayacağı gibi doktorun önereceği zaman zarfına dikkat edilmelidir. Özellikle de popo bölgesini zorlayacak herhangi bir aktivite, ameliyat sonuçlarının başarısını etkileyebilir.

Duş Alma: Kalça bölgesinin ameliyattan sonra kuru ve temiz kalması gerekir. Bu kapsamda ilk 1 hafta kalça bölgesinin kuru kalması için dış alınmaması tavsiye edilir.

Cinsellik: Kalça estetiğinden sonra cinsel perhize gerek yoktur. Fakat kalça bölgesini zorlayacak hareketlerden mutlaka kaçınılmalıdır.

Uyku Pozisyonu: Ameliyattan sonra uyuma ve oturma pozisyonlarına aşırı dikkat edilmesine gerek yoktur. Gündelik yaşamdaki hareketler aynen uygulanabilir.

BREZİLYA POPO ESTETİĞİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

-Brezilya popo estetiği ağrılı bir işlem midir?

-Bu uygulamada herhangi bir ağrı söz konusu değildir. Çünkü işlem genel anestezi altında yapılır.

-Popo estetiği ne kadar sürer?

-Yaklaşık 3 saat süren bu operasyon tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır.

-Ameliyattan sonra iz kalır mı?

-Brezilya popo estetiğinde kullanılan protezler, kas içerisine yerleştirilir. Ayrıca açılacak kesiden içeriye bırakılan protezler nedeniyle iz kalabilir. Fakat bu izler birkaç ay sonra kendiliğinden cilt rengini alacaktır.

-Ameliyat sırasında yağ hücreleri zarar görüyor mu?

-Yağ alırken vibrasyon desteği alınmaktadır. Bu nedenle yağ hücreleri zarar görmez.

-Herkes Brezilya popo estetiği yaptırabilir mi?

-18 yaşından büyük olan ve kalça bölgesinde estetik sorunlar yaşayan kadınlar bu estetik ameliyatını rahatlıkla yaptırabilir.

-Ameliyatın sonuçları ne zaman fark edilir?

-İyileşme sürecinin tamamlanmasını bekledikten sonra ameliyatın sonuçlarını fark edebilirsiniz. Bu süre bazı hastalarda 3 ay, bazılarında ise 6 aya kadar devam edebilir. 

 

Call Now Button