SAKAL EKİMİ

Sakal ekimi operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel sakal ekimi fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

SAKAL EKİMİ

Erkek yüzü kadınlara göre çok daha sert ve keskin hatlara sahiptir. Erkeklerin çene ve burun yapıları kadınlara oranla çok daha belirgin ve sivridir. Ancak tüm bu detaylar tek başına erkeksi bir ifade için yeterli değildir. Yüzdeki erkeksi ifade sakallarla birlikte son halini almaktadır. Özellikle son dönemde popülerliği giderek artan kirli sakal ve uzun sakal modelleri, sosyal medya paylaşımlarında erkeklerin daha fazla beğeni almasını sağlamaktadır. Kadınların sakal modellerine bu kadar ilgi göstermelerinin sebebi sakalların erkeği daha karizmatik ve çekici yapmasıdır. Ayrıca sakallar tarihten bu yana olgunluk ve bilgi ifadesi olarak günümüze kadar ulaşmıştır. Örneğin yeryüzündeki hemen her toplulukta uzun ve kırlaşmış sakal bilgeliğin ve tecrübenin sembolüdür. Tüm bunlara rağmen bazı erkeklerde sakalsızlık problemi de gözlemlenmektedir. Bu durum halk arasında köselik olarak bilinen durumdur. Birçok erkek için can sıkıcı olan bu problemin çözümü sakal ekimi ile mümkündür.

SAKAL EKİMİ

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

NEDEN SAKAL EKİMİ YAPTIRMALIYIM?

Yüzdeki karakteristik yapı sakallar ile son şeklini alır. Sakal modeli ne olursa olsun yüz hatlarını tamamlayan bir ifade mevcuttur. Ayrıca ister kısa ister uzun olsun sakallı yüz erkeğe daha karizmatik bir hava kazandırmaktadır. Amerikalı kadın dergilerinin yaptığı araştırmalar kadınların %89 oranında sakallı erkeklerden hoşlandığını, yine aynı kadınların %58’inin ise kirli sakal modelini tercih ettiğini ortaya koymaktadır. Sakal ekimine karar verirken bu durum doğru analiz edilmelidir. Yaş, genetik yapı, stresli yaşam veya hormonal dengesizlikler gibi etkenlere bağlı olarak köselik olarak adlandırılan durum söz konusu ise, sakal ekimi bu problemin ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Ancak burada önemli olan sakal ekimi yaptırmanın esas sebebidir.

Çoğu erkek sakal ekimini karşı cinsle ilgili psikolojik sıkıntı yaşadığı için yaptırmak istemektedir. Çünkü sakal, her gün insanların yüz yüze iletişimde erkek yüzünde aradıkları bir detaydır. Düzenli olarak traş olan bir erkeğin bile yüz yapısında sakallarının yol açtığı renk farklılığı bir bakışta belli olmaktadır. Erkekler genellikle toplum içerisinde kendilerini özgüvenli hissetmek ve karşı cinse erkeksi bir imaj vermek için sakal ekimi yaptırmayı tercih etmektedir. Çoğu kişi saç ekiminin erkek karizması için yegane unsur olduğunu düşünse de kadın dergileri tarafından yapılan anket araştırmaları kadınların sakala daha fazla önem verdiğini ortaya koymaktadır. Yani kadınlar kirli sakala sahip kel erkekleri çekici bulurken, kösele ama saçlı erkekleri aynı oranda çekici bulmamaktadır. Tüm bu olumsuzlukları sonlandıran sakal ekimi oldukça basit ve pratik bir operasyondur.

SAKAL EKİMİ NASIL YAPILIR?

Sakal ekimi bilinenin aksine saç ekiminden çok daha eski bir uygulamadır. Öyle ki saç ekiminin temelinde sakal ekimi yatmaktadır. Sakal ekimi tıpkı saç ekiminde olduğu gibi fue ekim tekniği ile yapılmaktadır. Bu yöntemde vücudun farklı bölgelerindeki kıl kökleri çıkarılıp yanaklarda ilgili yerlere nakil edilmektedir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen ekim işleminde herhangi bir acı ya da ağrı söz konusu değildir. Sakal ekiminde öncelikli donör saha ense bölgesindeki kıl kökleridir. Bu bölgeden çıkarılan sağlıklı kökler doğru açı gözetilerek sakal için ihtiyaç duyulan bölgede deri altında yerleştirilir. Enseden alınan köklerin tek tek çıkarılması başarılı bir sakal ekimi işlemi için önemlidir. Bu noktada sakal ekimi yapacak olan ekibin profesyonelliği ve tecrübesi önem kazanmaktadır. Operasyon yaklaşık 1-2 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Kesin sonuçların alınması ise kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir.

SAKAL EKİMİ SONRASI

Sakal ekimi yapıldıktan iki hafta sonra sakallar dökülmeye başlar. Bu durum tedavi sürecinin doğal bir parçasıdır çünkü kıllar zaman içerisinde kırılarak dökülecektir. Bu durum kıl köklerinde herhangi bir zarara yol açmaz veya tahribat yaratmaz. Operasyon sonrası 4 ila 8 ay içerisinde sakallarda uzama meydana gelir. Doğru açı ile eki yapıldığı takdirde doğal bir görünüm söz konusudur. İyileşme süreci ortalama 40 gündür. Bu zaman dilimi boyunca makine ile sakal traşı olmaktan kaçınılmalıdır. Uzayan sakalları makas yardımıyla ve bölgeye zarar vermeden kısaltmak mümkündür. Bu bölgeye nakil edilen kıl kökleri ilk bir ay sonrasında sonuç vermeye başlayacaktır. İlk traş onayı mutlaka doktor tarafından verilmelidir.

SAKAL EKİMİ İLE DOĞAL FAVORİ

Sakal ekimi yalnızca köselik problemi çekenlerin başvurduğu bir işlem değildir. Bazı kişilerde sakal uzaması istenilen şekilde gerçekleşmez. Bu kişilerin sakalları vardır ancak kıl köklerinin yönü gereği sakallar farklı bir görünüme yol açmaktadır. Estetik açıdan bu görünüm erkeği çekici yapmak yerine kimi zaman itici hale bile getirebilmektedir. Saç ekimi sayesinde doğru açı ayarı yapılabilmekte, sakal yönü belirlenmektedir. Sakallarda dikkat çeken noktalardan birisi de favori çizgisidir. Doğal ve etkileyici favori çizgisi her erkeğin önem gösterdiği bir detaydır. Çünkü sakalların uzunluğuna bağlı olarak favorilerde karizmatik bir görüntünün oluşmasını sağlamaktadır. Bu bölgede dağınık olarak bulunan saç kökleri nakil işlemi ile sıklaştırılıp istenilen favori görünümüne kavuşturulur.

SAKAL EKİMİ FİYATLARI

Erkeklerin en büyük problemlerinden birisi sakalsızlıktır. Bu konuyla ilgili en çok merak edilen nokta ise sakal ekimi fiyatlarıdır. Sakal ekimi her ne kadar bir operasyon olsa da sonuç itibariyle kalıcı bir işlemdir ve greft sayısı olarak saçlara oranla çok daha az kıl köküne ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla maliyetler daha düşük olabilmektedir. Ancak sakal ekiminin kişiden kişiye değişiklik gösterdiği unutulmamalıdır. Sakal ekimi fiyatlarıyla ilgili net bilgi için WhatsApp destek hattımız üzerinden fotoğraflarınızı göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAKAL EKİMİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Sakal ekimi sonrası iz kalır mı?
İlk başta bu bölgede kızarıklık oluşabilir ancak bu doğal bir durumdur. Kalıcı bir iz söz konusu değildir. Bu tarz belirtiler için endişelenmeye gerek yoktur.

Kimler sakal ektirebilir?
Hormonal dengesizlik yaşayan veya genetik açıdan köse olan ve 21 yaşını geçmiş olan her erkek sakal ekimi yaptırabilir.

Sakal ekimi ne kadar sürer?
Seanslar ortalama 1-2 saat arasında tamamlanabilir, maksimum bir seans 6 saatte sonuçlandırılır.

Ekilen saçlar ne zaman çıkar?
Yaklaşık 9 ay sonra ekilen sakallar sonuç vermeye başlayacaktır.

Sakallar doğal görünür mü?
Evet, fue tekniği ile doğru açı gözetilerek ekilen sakallar doğal görünecektir. Bu da ekim işlemini gerçekleştiren profesyonel ekibin bilgi ve tecrübesine bağlıdır.

Sakallar kaç derecelik açı ile ekilir?
Sakal ekiminde ideal açı 30-40 derece arasında değişiklik göstermektedir. Kişinin ihtiyaç durumuna göre uygun açı belirlenir.

 

Call Now Button