Meme Büyütme Estetiği

Meme estetiği operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel meme büyütme fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

MEME ESTETİĞİ

Küçük göğüslü kadınların tercih ettiği ve günümüzde başarılı bir şekilde uygulanan meme büyütme estetiği, estetik bir görünüme sahip olunmasını sağlar. Ayrıca kadınlardaki estetik kaygıların giderilmesi adına uygulanan göğüs büyütme ameliyatı, hastaların tüm beklentilerini karşılayacak şekilde yapılmaktadır. Öncelikle uygulama ile ilgili tüm detayların bilinmesi, ameliyat öncesi ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiğinin önemli olduğu da unutulmamalıdır.

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

KİMLER MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ OLABİLİR?

Kadınlar için en önemli organlardan olan göğüslerin çoğu zaman estetik kaygılara neden olduğu bilinmektedir. Bu kaygıların ortadan kaldırılması adına ciddi bir hastalığı olmayan ve 18 yaşından büyük olan her bayan bu operasyona başvurabilir. Ayrıca göğüslerinin küçük olduğunu düşünen hastalar da estetik cerrahları ile görüşerek operasyon kararı alabilmektedir. Çünkü bu estetik operasyonun yapılabilmesi için hastalar üzerinde birtakım tetkikler yapılmak zorundadır.

Bayanlarda genetik sorunlar nedeniyle göğüslerin küçük olması da beklenebilir. Farklı bir hastalığı bulunmayan kadınlar o halde meme büyütme estetiği konusunda detaylı bir araştırma yaparak uygulamaya dahil olabilmektedir. Meme bölgesindeki küçülmelerin bir diğer nedeni de yapısal sorunlardan kaynaklı göğüs içinin boşalmasıdır. Bu durum her kadında psikolojik sorunlara da neden olacağı için kısa sürede gerekli olan tüm cerrahi müdahalelerin yapılması önemlidir. O halde küçük göğüslü bayanlar, genetik durumlardan kaynaklı memelerin küçük olması gibi faktörler, bu operasyonun yapılmasını zorunlu hale getirmiştir.

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ ÖNCESİ

Her estetik uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken birçok süreç bulunmaktadır. Bu süreçler operasyonun başarılı geçmesini sağlar. Ayrıca kalıcı sonuçlarla karşılaşmak için de işlem öncesi cerrahın önerilerine dikkat edilmelidir. Ayrıca hasta tarafından tüm beklentiler uzman cerrah ile paylaşılmalıdır. Ek olarak uygulamadan önce hastanın boy ve omuz genişliği ölçülerek göğüs bölgesinin ne kadar küçültülmesi gerektiği öğrenilir ve hastalarla paylaşılır.

Günümüzde meme büyütme estetiği oldukça başarılı bir şekilde tamamlanabilmektedir. İlk olarak uygulama ile beraber kaliteli göğüs protezlerinin kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Yarı katı veya katı olarak kullanılan bu protezlerin sağlık açısından herhangi bir soruna neden olmadığı bilinmektedir. Bu nedenle cerrahın tüm bu süreçler hakkında hastaya detaylı bilgiler vermesi şarttır.

Protez yani silikon seçimi en önemli süreçtir. Yüzeyi pürtüklü olan silikonlar çok fazla tercih edilmezken genelde yarı damla veya damla silikonlar rahatlıkla kullanılmaktadır.

Uygulama yapılmadan önce hastaların da uygulaması gereken bazı durumlar mevcuttur. İlk olarak işlemden 1 hafta öncesinden başlayarak sigara tüketimi sonlandırılmalıdır. Ayrıca kan sulandırıcı ilaçlar tüketilmemelidir. Operasyondan önceki gece ise katı ya da sıvı tüketimler yapılmamalıdır. Ameliyattan hemen önce ılık bir duş alarak göğüs bölgesindeki bakterilerin ortadan kaldırılması da sağlanmalıdır.

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ NASIL UYGULANIR?

Göğüs büyütme estetiği, meme bölgesine atılacak kesi ile başlamaktadır. Atılacak kesi, işlemden önce cerrah tarafından belirlenecek bölgede uygulanır. Herhangi bir ağrı veya sızının yaşanmadığı bu ameliyat, kesi bölgesinden içeri sokulacak silikonların yerleştirilmesiyle sonlanmaktadır.

Daha dolgun ve güzel göğüslere sahip olmak için başvurulan meme büyütme estetiği, anestezi altında yapılmaktadır. Damar yolunun açılması dışında bir ağrının olmadığı göğüs büyütme ameliyatı, günümüzün en başarılı ve pratik olarak gerçekleştirilen estetik uygulamaları arasındadır.

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ SONRASI

İşlemden önceki süreç kadar önemli olan meme büyütme ameliyatı sonrasında birkaç gün ağrı yaşanabilir. Ancak cerrahın reçete edeceği ağrı kesiciler ile bu ağrılar ortadan kalkacaktır. Ayrıca istirahat süreci de işlemden sonra çok önemlidir. En az 2 gün kadar dinlenmeli ve 4. günden sonra duş alarak gündelik yaşama dönebilirsiniz.

Spor ile ilgilenen bayanların bu konuda daha dikkatli olması gerekir. İlk hafta hafif tempolu yürüyüşler yapılabilirken 30. günden sonra hafif spor uygulamalarına geçilebilir. Bu 1 aylık süreçte solaryum ve sauna gibi aktivitelere de başvurulmamalıdır.

Hastaya meme büyütme estetiği sonrası özel sargılar bağlanacaktır. Kesi bölgelerinden içeriye su ya da farklı maddelerin girmemesi için kullanılan sargılar 1 haftaya kadar çıkarılmaktadır. Son olarak işlemin ardından kullanılacak kıyafetlere dikkat edilmelidir. Göğüs bölgesini sıkabilecek ve ağrıya neden olabilecek giysiler kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca sütyen kullanımı da önemlidir. Genelde sporcu sütyenleri 6 haftaya kadar tercih edilmelidir.

AMELİYATTAN SONRA İZ KALIR MI?

İşlemin ardından 1 hafta sonra hastalar pansumana davet edilir. Bu süreçte herhangi bir ağrı veya komplikasyonun oluşup oluşmadığı kontrol edilir. Ayrıca göğüs bölgesindeki dikişler de pansumanla beraber alınmaktadır. Hastaların ciddi bir ağrı yaşamaması halinde ameliyatla beraber takılan drenler de çıkarılacaktır.

Ameliyattan sonraki ilk 10 saatte hastalar katı tüketimler yapmamalıdır. Bu durum iyileşme sürecine doğrudan etki etmektedir. Ayrıca sıvı tüketimler de hastalar için önerilmez. İlk 10 gün kullanılacak olan antibiyotiklerin hastanın iyileşme sürecini hızlandırdığı unutulmamalıdır.

İyileşme sürecini etkileyen bir diğer durum, soğuk kompres uygulamasıdır. İlk 3 ya da 4 gün ameliyat bölgesine kompres uygulanarak var olan şişlik ve ağrılar ortadan kaldırılabilir. Tam iyileşme süreci ise meme büyütme estetiği için 6 hafta kadardır.

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİNDEN SONRA İYİLEŞME SÜRECİ

İşlemden sonra bayanların en hassas olduğu konulardan biri de meme büyütme estetiği sonrasında iz kalıp kalmayacağıdır. Belirli bir süre kesi izi elbette bölgede kalacaktır. Ancak koltuk altından kesi atıldığında herhangi bir sorunla karşılaşılmayacağı unutulmamalıdır. Aynı şekilde göbek bölgesinden atılacak kesiler de hastaların estetik görünümünü bozmamaktadır.

Ameliyatın ardından ağrı yaşanıp yaşanmayacağı da merak edilmektedir. Öncelikle anestezi etkisi ortadan kalktıktan sonra gerginlik hissiyatı gelişebilir. Bununla beraber ciddi bir ağrı yaşanmamaktadır. Kısa süreli ağrılar ise reçete edilecek ağrı kesiciler ile giderilmektedir. Göğüs bölgesindeki baskının kalkması için cerrahın kullanacağı drenler, hastanın rahatlamasını sağlayacaktır.

Estetik operasyon sonrası ağrıların yaşanmaması için tüketilecek gıdalara dikkat edilmelidir. Zaten ilk 10 saat herhangi bir tüketim yapılmayacağı için bu konuyla ilgili ciddi bir sorun ortaya çıkmaz. Antibiyotikle desteklenen işlem sonrası süreç daima konforlu bir şekilde tamamlanacaktır.

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

-Meme büyütme estetiği pahalı mı?

-Fiyatları etkileyen en önemli faktör, kullanılacak silikonun büyüklüğüdür. Estetik cerrah gerekli bilgileri sizlerle paylaşacaktır.

– Meme silikonları güvenilir mi?

-Meme silikonları her zaman güvenlidir. İstenmeyen durumlardan olan protezlerin patlaması, ağrıması ve buna benzer süreçlerde mutlaka doktora başvurulmalıdır.

-Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

-Bu işlem 1 ile 1,5 saat arasında sürmektedir. Ancak kesinin atılacağı bölgeler farklı ise süre uzayabilir.

-İşlemden sonra ödem oluşma riski var mı?

-Her estetik ameliyattan sonra ödem riski bulunmaktadır. İlk hafta oluşabilecek ödem daha sonra kendiliğinden geçecektir.

-Göğüs büyütme ameliyatı ağrılı mıdır?

-Anestezi altında gerçekleşen bu işlemin herhangi bir ağrısı bulunmamaktadır.

-Meme büyütme ameliyatı sonuçları kalıcı mıdır?

-Hastaların sağlıklı beslenme düzenine uyması halinde ameliyatın sonuçları her zaman kalıcıdır.

 

Call Now Button