YANAK YAĞI ALDIRMA (BİŞEKTOMİ)

yanak yağı aldırma operasyonu hakkında bilgi almak ve yanak yağı aldırma fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

YANAK YAĞI ALDIRMA
(BİŞEKTOMİ)

Yüz bölgesi burun, çene, kulan ve yanak unsurlarından meydana gelmektedir. Bu unsurların tamamının birbiriyle uyumlu olması, estetik açıdan da önemlidir. Özellikle de kadınların yüz hatlarındaki belirginliği artırması için yanak yağı aldırma estetiği yaptırdığı bilinmektedir. İnsan yüzündeki orantının sağlanması aynı zamanda yanak bölgesinin düz ve güzel olmasıyla paraleldir. Yanak yağı aldırma operasyonu sayesinde hastaların elmacık kemikleri belirginleşir ve bu durum etkileyici bir görünümün ortaya çıkmasını sağlar.

yanak-yagi-aldirma

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

YANAK YAĞI ALDIRMA ESTETİĞİ NEDİR?

Yaş faktörüne bağlı olarak gençlik döneminde yuvarlak olan yüz bölgesi, ilerleyen yaşla beraber keskin ve sivri hatlarla ortaya çıkar. Özellikle de ergenlik çağından sonra yüz bölgesi en son halini alır ve belirginleşir. Çocukluk çağında daha dolgun yanaklara sahip olanlar çekici bir görünüme de ulaşır. Fakat yaşın ilerlemesiyle beraber yüz hatlarındaki tüm unsurlarda değişim yaşanmaz. Genelde sivri yüz hatlarına eşlik eden şişkin yanaklar ön plandadır. Bu durum elbette estetik kaygıları da beraberinde getirir.

Yanak yağı aldırma estetiği, tüm bu durumların ortadan kaldırılmasını sağlar. Yüz hatlarının belirgin olmasını sağlayan yanak bölgesi ayrıca yağlanmayla beraber sarkabilir. Elmacık kemiğinin belirgin olmasını sağlayan bu estetik operasyon, daha çekici bir görünümü de beraberinde getirmektedir.

Günümüzde özellikle de dizi film oyuncularının başvurduğu bu yöntemin bir diğer adı bişektomi’dir. Bichektomy uygulamasının amacı, yüz hatlarındaki genel görünümü altın oran kuralarına göre şekillendirmektir. Yeteri kadar yaygın olan bu operasyon oyuncuların yanı sıra yanaklarda estetik kaygıları olan tüm hastalar için uygulanabilmektedir. Asıl önemli olan durum altın oran kuralını uygulamaktır.

yanak-yagi-aldirma-estetigi

YANAK YAĞI ALDIRMA AMELİYATI KİMLERE UYGULANIR?

Yüz hatlarında dolgun ve şişkin görünüme sahip olan hastalara uygulanan yanak yağı aldırma estetiği ayrıca ergenlik çağını atlatmış kişilerde tercih edilmektedir. Kadınlar kadar erkeklerin de tercih edebildiği bu uygulamada ayrıca yüz bölgesinde estetik işlem için herhangi bir engel olmaması gerekir. Günümüzde hızlı kilo alımı sürecinde yanaklarda meydana gelen şişkinliğin ortadan kaldırılması için de bişektomi yapılabilmektedir.

Kilo alımının yanı sıra aşırı kilo verdikten sonra bireylerin yanak kısmında aşırı yağ birikimi meydana gelebilir. Yüz bölgesindeki orantısızlığı da meydana getiren aşırı yağlanma doğal olarak estetik olmayan bir görünümle karşılaşılmasını sağlayabilir. Bu durumlardan şikayetçi olan hastaların vakit kaybetmeden kısa sürede sonuç alması için bişektomi yapılmaktadır. Ayrıca kilo verilse bile yüz bölgesindeki yağların tamamı erimeyecektir. Ancak yağ aldırma operasyonu sayesinde oldukça güzel bir yüz görünümüne ulaşılabilir. Ek olarak yüzdeki istenmeyen orantısızlıklar da ortadan kaldırılabilir. Hollywood yanağı olarak da adlandırılan bu işlem sayesinde kalıcı sonuçlara ulaşılabildiği de unutulmamalıdır.

AMELİYATSIZ YANAK YAĞI ALDIRMA MÜMKÜN MÜ?

Ameliyatsız yanak yağı aldırmak da günümüzde mümkündür. Bu işlem, ince ya da tombul yanaklı hastalara uygulanabilmektedir. Ameliyatsız yanak yağı operasyonunda radyofrekans dalgaları kullanılmaktadır. Bu dalgalar sayesinde yanaklardaki yağlar erir. Uygulama, kolajen oluşumunu da güçlendirmektedir. Haliyle yanaklarda gençleşme ve gerginlik hali ortaya çıkmaktadır. Ancak günümüzde ameliyatsız uygulamalar yerine yanak yağı aldırma estetiği çok daha yararlı olduğu için doktorlar tarafından da önerilmektedir.

İşleme başlamadan önce ağız içinde özel propler bırakılır. Tek kullanımlık olan proplar ayrıca kişiye özeldir. 10 dakika kadar süren uygulamayla beraber yanak yağlarına radyofrekans dalgaları gönderilir. Bu işlemde herhangi bir ağrı ve sızı olmayacağı için genel veya lokal anestezi gerekmemektedir. Ayrıca radyofrekans dalgaları yanak içinden verilir. İşlem sonrasında sadece yanaklarda kızarıklık durumu söz konusu olabilir.

YANAK YAĞI ALDIRMA ESTETİĞİ ÖNCESİ

İşlemden önce hastaların dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. İlk olarak bişektomiye karar veren hastalar, doktor kontrolüne alınmaktadır. Yanak yapılarının kapsamlı bir şekilde incelenmesiyle beraber operasyona elverişli olan hastalarda ağız için temizlik sürecine dikkat edilmelidir. Ağız bölgesinde herhangi bir enfeksiyon olmaması çok önemlidir. Bununla beraber hastaların kan sulandırıcı ilaçları işlemden 15 gün öncesine kadar sonlandırması önemlidir. Bu durum aslında her estetik ameliyatı için önem arz etmektedir. Çünkü operasyondan sonra kanama ve ödemlerin oluşmaması için aspirin başta olmak üzere bitkisel takviyeli gıdaların vücuda alınmaması şarttır.

YANAK YAĞI ALDIRMA ESTETİĞİ NASIL UYGULANIR?

Yanak yağı aldırma ameliyatı, günümüzün en avantajlı estetik uygulamalarından biridir. Çünkü ameliyat sadece yanağın iç kısmında yapılmaktadır. Bu durum doğal olarak ameliyat izlerinin oluşmaması adına çok önemlidir. Lokal anestezi altında yapılan yanak yağı aldırma estetiği, yanak içinde 1 cm’lik kesi alanı meydana getirilerek başlatılır. Kesi bölgesinden yağların alınması amacına yönelik olarak ameliyat 1 saate kadar sürmektedir. İşlemin asıl amacı, yanak bölgesinde birikmiş olan yağ tabakasının inceltilmesidir. Bu işlem sonucunda elmacık kemiği ön plana çıkacaktır.

Estetik cerrahın tecrübeli olması, çok güzel sonuçları beraberinde getirir. Bişektomi estetiğinden önce hastaların yanak yapısı incelendiği için çıkarılacak yağ oranı farklı olacaktır. Cerrahın bu aşamada ne kadarlık yağ tabakasına ulaşacağı ve bu tabakadan ne miktarda yağ çıkaracağı çok önemlidir.

Günümüzdeki pek çok birey, yanak yağı aldırma estetiği ile yüz bölgesinde çukur oluşturulduğunu düşünmektedir. Oysa bu operasyonun tek amacı, doğal yollarla yanaklardaki yağları arka plana atmak ve elmacık kemiğinin ortaya çıkmasını sağlamaktır. Hastalar ayrıca yanaklardaki çukurlar için de bu operasyona başvurmak isteyebilir. Ancak çukurlaşma ve yanak çökmesi gibi durumlarda dolgu estetiği uygulanmaktadır.

Bişektomi uygulamasında yapılan işlemler, ağrısız olarak tamamlanır. Talep eden hastalar sedasyon ve genel anesteziyle beraber de estetik işlemine dahil olabilir.

YANAK YAĞI ALDIRMA ESTETİĞİ SONRASI

Estetik işleminden hemen sonra hastalar gündelik yaşama geri dönebilir. Ancak doktor tavsiyelerine kesinlikle uyulmalıdır. İlk olarak yanak yağı aldırma ameliyatından sonra reçete edilecek antibiyotiklerin kullanımına devam edilmelidir. Ayrıca doktorun önereceği gargara ile ağız bakımı da sürdürülmelidir. Bu süreçte ağız içi bakım çok önemli olduğu için enfeksiyon riskine karşı gerekli önlemler mutlaka alınmalıdır.

Ağız içine atılacak dikişlerin kendiliğinden düştüğü unutulmamalıdır. Genel iyileşme süresi 1 hafta olmakla beraber hastanın metabolizmasına göre bu süre 10 güne kadar çıkabilir. Hastalar yine ilk 7 günlük süreçte ağız içindeki dikişe müdahale etmemelidir. Dikişin çıkarılması, kanama ve enfeksiyon riskini artırmaktadır.

Yanak yağı aldırmadan sonra tam sonucun elde edilmesi için 1 ay gibi bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. 30. günden sonra yüz bölgesinde altın oran kuralına uygun olan güzel bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

YANAK YAĞI ALDIRMA AMELİYATININ ZARARI VAR MI?

Hastalara ameliyattan önce bişektomi hakkındaki tüm bilgiler paylaşılmaktadır. Kullanılacak yöntem ne olursa olsun, doktorun tecrübesi çok önemlidir. Yanak iç bölgesinden yağ alabilmek için operasyon alanına ulaşılabilir olması şarttır. Bununla beraber işlemden sonraki beklentinin de sağlanıyor olması önem arz etmektedir. Genel olarak işlemden sonra güzel bir sonuç alınabilmesi için uygulanması gereken bazı durumlar vardır.

İlk olarak yanak yağı aldırma estetiği sonrasında 1 ya da 1 buçuk aylık bir bekleme sürecinin olduğu unutulmamalıdır. Bu süreçte yüz bölgesindeki şişlikler inecek ve yanaklar da da düzleşecektir. Ayrıca bu işlem Hollywood yanak estetiğinden farklıdır. Çünkü bu uygulamalar arasında alınan yağ oranı farklı olmakla beraber elmacık kemiklerine uygulanacak işlemler de farklı olacaktır. Haliyle yanak yağı aldırma estetiği sonrasında çenenin de belirginleşmesi için bazı uygulamalara başvurulabilir.

Herhangi bir riski olmadığı bilinen bişektomideki tek problem, doğal yüz görünümünün değişmesidir. Zaten ameliyattan önce hastaya gerekli bilgiler verilmiş olacağından onay alınmadan işleme geçilmemektedir. Günümüzdeki estetik uygulamaların genel olarak vücuda zararı yoktur. Sadece hatalı uygulamalar ve işlemden sonra dikkat edilmeyen süreçler nedeniyle birtakım yan etkiler ortaya çıkmaktadır.

Tüm cerrah işlemlerde karşılaşılabilen riskler, bu operasyon için de geçerlidir. Ağız içine atılacak küçük kesilerden sonra ağız içi temizliğine dikkat etmek yeterlidir. Ayrıca operasyondan sonra kilo alımı başlarsa, yanaklar eski haline dönebilir. Bu yüzden düzenli beslenmeye her zaman dikkat edilmelidir.

Hastalar ameliyattan sonra çok çökük ve keskin yanakların oluşmasını beklememelidir. Yanak bölgesi, yüz yapısına bağlı olarak değiştiği için gerçekçi sonuçlarla karşılaşılacaktır. Tek başına yanak yağı aldırarak yeni bir yüz ifadesine ulaşmak mümkün olmamakla beraber işlemden sonra yanaklar düzleşir ve aşırı şişkinlik hali ortadan kalkar.

YANAK YAĞI ALDIRMA ESTETİĞİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Hastaların aynı gün içinde gündelik yaşamına dönebilmesi, yanak yağı aldırma estetiği avantajlarından en önemlisidir. Bununla beraber ameliyatta atılan kesi kısa sürede kapanacağı için hastalar bu durumdan rahatsız olmayacaktır. O halde uygulamanın diğer avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Ameliyattan sonra orantılı bir yüz görünümüne ulaşılır.
  • Yüzdeki hatlar belirginleşir.
  • Estetik açıdan güzel görünen bir yüze sahip olmak, kişilere özgüven kazandırır. Haliyle bu işlem sonrasında da hastalara özgüven gelir.
  • Operasyonun sonuçları kısa sürede etkisini gösterir.
  • Ağrısız bir işlemdir.

Kişileri daha güzel gösteren yüz yapısının estetik olması, daha çekici bir görünüme ulaşılmasını sağlar. Yanak operasyonuyla beraber fazla yağlar alındığı için dikkat çekici sonuçlara ulaşılmaktadır. Diğer estetik operasyonlara göre kısa sürede olumlu sonuçlar elde edildiği için herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

AMELİYATTAN SONRA NE ZAMAN YEMEK TÜKETİLEBİLİR?

Operasyondan sonra yemek tüketebilmek için 2-3 saat beklenmesi şarttır. Bu süre zarfında ağızdaki kesi kendini toparlar. Ayrıca ağız içindeki dikişe dikkat ederek yemek tüketimi yapılmalıdır. Sert gıdaların tüketilmemesi bu anlamda önemlidir.

İlk bir hafta içinde ağızdan alınan herhangi bir gıdanın, enfeksiyon riski oluşturmaması gerekir. Yani bayat olmayan ürünlerin tercih edilmesi sağlığınız için önemlidir. İyileşme sürecinde hastanın düşünceli bir yaşam standardına ulaşması için başlangıçta ameliyat yerlerine herhangi bir gıdanın da temas etmemesi gerekir. Bu durumlara dikkat ederek ameliyattan elde edilecek verimi üst düzeye çıkarabilirsiniz.

AMELİYATTAN SONRA BESLENME DÜZENİ NASIL OLMALI?

İşlemden sonraki ilk 3 gün boyunca hastalara meyve suyu ve süt gibi sıvı tüketimler önerilmektedir. Ayrıca bu tür beslenmeyle birlikte kan değerlerinin normale dönmesi amaçlanmaktadır. Doğal olarak iyileşme süreci de hızlanmaktadır. Doktorun onay vermediği yiyecekler başta olmak üzere asitli içeceklerden de kesinlikle uzak durulmalıdır. Çünkü asitli içecekler kesi bölgesine zarar vererek enfeksiyon ve kanamaya neden olabilir.

Ameliyatın ardından 6. veya 7. günde yumuşak gıdalarla beslenmeye başlanılabilir. Bu süre zarfı tamamen doktorun kontrolüne göre değişebilmektedir. Çorba, yumurta, makarna ve buna benzer yumuşak gıdalar da ilk hafta itibariyle vücuda alınmaya başlanabilir.

Enfeksiyon riskine neden olacak ve özellikle de kesi bölgesine zarar verecek herhangi bir tüketimin yapılması, iyileşme sürecini olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden doktorun onayı olmadan yanak yağı aldırma estetiği sonrasında herhangi bir tüketim yapılmamalıdır.

YANAK YAĞI ALDIRMA ESTETİĞİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

-Ameliyattan sonra iz kalıyor mu? 

-İşlemden sonra herhangi bir kalmaz. Çünkü bu uygulama sadece yanak içinden gerçekleştirilir.

-Ameliyattan sonra yaralar ne zaman iyileşir? 

-Yanaklardan alınacak olan yağ oranına göre yaraların iyileşme süresi değişmektedir. Genelde bu süre 1 hafta ile 10 gün arasındadır.

 

-İşlemden sonra konuşmada güçlük yaşanır mı? 

-Ameliyattan sonra konuşma, nefes almada ve gündelik faaliyetlerde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

-Ameliyatın riskleri nelerdir? 

-Uygulamanın herhangi bir riski yoktur. Fakat doğru koşullarda ve profesyonel doktorlar eşliğinde yapılmalıdır. Sadece ağızdaki dikişlerden kaynaklı enfeksiyon riskinin az da olsa bulunduğu unutulmamalıdır.

-Kaç yaşında yanak yağı aldırma estetiği yapılabilir? 

-18 yaşından büyük olan bay ve bayanlar bu operasyona dahil olabilir.

 

Call Now Button