YÜZ GERME Estetiği

Yüz germe operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel kombine yüz germe fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

 • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

YÜZ GERME

Zamanın acımadan ilerlemesiyle, yer çekimine de yüzün yenik düşmesiyle çoğu zaman istenmeyen görüntüler elde edilmektedir. Bu istenmeyen görüntülerde sarkmalara ve bollaşmalara rastlanılabilir. Yüz germe ameliyatları ile de bu gibi görüntülerden kurtularak estetik bir görüntü elde edilecektir. Birbirinden farklı tekniklerin bulunduğu bu uygulama aynı zamanda ameliyatsız bir şekilde de gerçekleşmeye başlamıştır. Daha çok son zamanlarda duyulan ameliyatsız yüz gerdirme sıklıkla da tercih edilmeye başlanmıştır. Ameliyatsız olabileceği gibi kilit askı yöntemi ile de gerçekleşebilmektedir.

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

YÜZ GERME ESTETİĞİ TÜRLERİ

Yüksek teknolojinin sunmuş olduğu uygulamalar sonucunda dinamik bir görüntü kazanılmaktadır. Aynı zamanda kullanım ömrü kilit askı yöntemi ile de artış göstermektedir. Yaklaşık 6 yıllık bir kullanım ömrü bulunmakta. Böylece 6 yıl sonrasında da yaşlanmanın etkileri tekrardan görülebilir fakat bilinmelidir ki ameliyat da tekrarlanabilir ve eski estetik görüntü tekrardan kazandırılabilir. Ameliyatsız bir şekilde gerçekleşme imkânı bulunan yüz germede birtakım farklı yöntemlere de yer verilmektedir.

 • Lazerlift ile ameliyatsız yüz gerdirme: Cildi lazer sistemleri sayesinde ısıtarak etki yaratan yüz germe yöntemidir.
 • Mikro fokuslu ultrason (Ultraskin) ile ameliyatsız yüz gerdirme: Ses dalgalarından yararlanılarak yapılan ameliyatsız yüz gerdirme yöntemidir. Daha çok yanaktaki sarkmalar, çene ve gıdı bölgeleri için tercih edilmektedir.
 • İp ile ameliyatsız yüz gerdirme: Bazıları kalıcılığını fazla korumasa da uzun ömürlü iplerde bulunmaktadır. İpler sayesinde ameliyatsız bir şekilde yüz gerdirme işlemi ile sonuç alınmaktadır.
 • Dolgu ile ameliyatsız yüz gerdirme: Kaybolan hacmin yerine bir yenisinin eklenmesi gerekmektedir. Burada da devreye dolgu giriyor, 40-45 yaş sonrası için çoğunlukla kullanılan bu yöntemle başarılı, iyi sonuçlar alınmaktadır.
 • Fraksiyonel Radyofrekans ile ameliyatsız yüz gerdirme:
  Bunların yanında daha farklı yöntemler bulunsa da ameliyatsız yüz gerdirme konusunda en çok tercih edilen yöntemler bunlardır.
yuz-germe-fiyatlari

YÜZ GERME NASIL BİR AMELİYAT?

Yüz gerdirme ameliyatı yaklaşık 15 yaş daha fazla genç gözükmenize neden olacaktır. Büyük farklılıklara neden olabilen bu ameliyat ne kadar karmaşık olsa da uzman cerrahınızın işindeki başarısına göre daha az zorlu geçebileceği gibi çok daha güvenli bir hal alınabilir. Karmaşık yapısının yanında bir hayli ayrıntının da bulunduğu bu tür operasyonların sonrasında birtakım durumlara bir süre dikkat edilmelidir. İstenmeyen görüntülerin kaybolması için her hastanın bireysel planlaması yapılmaktadır. Yapılan bu plan doğrultusunda en genç görünüme en kolay şekilde ulaşılabilmesi düşünülmektedir. Ameliyatta bulunan karışıklığının ve ameliyat sonrası hafif ağrıların yanında yüzünüzde bulunacağı etki düşünülecek olursa gençleşmek uğruna birçok kişinin karar kıldığı bir operasyon olmuştur. Son zamanlarda da sıklıkla artan bu ameliyatlar sadece görünümünüzde değil, yaşantınızda da gençleşmenize etkide bulunacaktır. Diğer estetik çözümlere ve estetik ameliyatlara göre daha uzun ömrüyle de tercih sebebi olan yüz gerdirme her geçen gün artış göstermektedir.

YÜZ GERMENİN YARARLARI NELERDİR?

Yüz germe işleminin yapılma sebeplerinden birisi de kasların ve derinin gevşemesinden kaynaklıdır. Bu gevşemeyle birlikte kimi zaman yüzde görsel rahatsızlıklar oluşabilmektedir. Yaşlılıktan gelmekte olabileceği gibi genetik nedenlerden de ortaya çıkan bu rahatsızlığa yüz germe ameliyatları ile bir son veriyor, çok daha genç bir hal alınması sağlanıyor. 7 ile 10 yıl gibi bir sürede de yenilenebilir bu ameliyatlar sayesinde yaşlı bir görünüme veda ederek, genç ve estetik bir duruşun sahibi olabileceksiniz. Yapılan yüz gerdirmenin ardından iz kalacaktır. Bu iz yaklaşık 7 günün sonrasında da cilt rengini alacağından çok problem yaratmayacaktır. Görünümü zamanla hafifleyen bu iz makyajlarla da kolaylıkla kapatılabilir. Ameliyat sırasında acı yaşayacağı düşünülse de, ameliyat esnasında herhangi bir ağrı, sızı yaşama durumu söz konusu değildir. Ameliyatın sonrasında bir süreliğine yaşanılacak hafif ağrılar mevcuttur. Bu ağrıları da ilaç kullanımı ile geçiştirebiliriz.

YÜZ GERDİRME AMELİYATI VE SÜRECİ

Zamanla birlikte yer çekiminin yenik düşürdüğü yüzde birtakım değişiklikler yaşanır. Sarkmalar ve bollaşmaların oluşturduğu çoğu zaman istenmeyen görüntüler yüz gerdirme ameliyatı ile sonuç bulmaktadır. Uzman doktor, işinin ehli olduğu sürece hızlı ve güvenilir bir şekilde başarılı bir sonuca imza atılan bu ameliyatlar 15 yıl öncesine geri getirebilmektedir. Genç bir görünüm kazandırılmasında büyük rol oynayan bu ameliyattaki süreçten bahsedilecek olursa;

Ameliyata 10 – 15 gün gibi bir süre kala sigara ve kanı sulandıran ilaçlardan uzak durulur. Eğer kullanılan farklı bir ilaç varsa da doktorunuza danışılması tavsiye edilmektedir. Sigara ve kan sulandıran ilaçlardan bir süre uzak durulduktan sonra ameliyat sırasında acısız bir şekilde işlemler gerçekleştirilir. İşlemlerin de bitmesiyle birlikte ilk 3 günde ödem, şiş ya da morluk dönemi başlayabilir. 1 haftanın geçmesiyle de bu morluklar kaybolacaktır. Makyajla kolayca saklayabileceğiniz şişler ise 2 – 4 hafta kadar sürebilmektedir.

YÜZ GERME AMELİYATI RİSKLERİ NELERDİR?

Genel olarak diğer ameliyatlarda bulunan risklerin birçoğu yüz gerdirme ameliyatında da görülebilir. Risksiz bir ameliyat düşünülemez. Bu yüzden yüz gerdirme ameliyatında birtakım riskler yer almaktadır. Bu risklerden bazıları;

 • Kanama, enfeksiyon olabilir.
 • Anesteziden dolayı riskler görülebilir.
 • Yüzde yara izleri oluşabilir.
 • Ağrının daha uzun bir süre devam etmesi
 • Hissizlik
 • Yağ dokusunda kayıp
 • Deride morarma ve şişlik
  yaşanabilmektedir.

YÜZ GERME HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Yüz germe işlemlerinde genellikle tekrarın olup olmayacağı merak edilmektedir. Kişinin kendi isteğine bağlı olarak 7 – 10 yılda bir tekrarlama işlemleri gerçekleşebilmektedir. Yüz germe işlemi ne kadar kalıcı da olsa yaşlılığın verdiği etmenlerle farklı bölgelerde bollaşmalar başlayabilir. Bu yüzden de kişinin kendi kararınca tekrarına gerek olup olmadığı düşünülür. Bir diğer merak edilen konulardan ise yüz germe ameliyatının herkese aynı işlemden oluşup oluşmadığıdır. Yaşlanmanın getirmiş olduğu etmenler insanların yüzüne farklı bir şekilde yansıyabilmektedir. Bu yüzden de farklılığın olduğu bu yüzlerde, ameliyatta yapılacak işlemler farklı bir şekilde ilerleyecektir. Ağrı konusuna değinecek olursak da ameliyat sırasında herhangi bir ağrı ve sızı görülmemektedir. Ameliyat sonrasında da bir süreliğine hafif ağrılar görülür ve bu hafif ağrılar için de ilaç yardımı da alınabilir.

YÜZ GERME AMELİYATI SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ameliyat öncesi doktorunuzun size vereceği tavsiyeler büyük önem taşımaktadır. Bunun yanında da bilinen ve yapılması zorunlu olan bazı durumlar bulunmaktadır. Bunlar 10 -15 gün kala sigara tüketimine ara vermek ve doktorun istemediği ilaçları da kullanmamaktır. Ameliyat sonrasında hemen cilt bakımına başlamamanız gereklidir. Yaklaşık ameliyattan 2-3 hafta sonra cilt temizleme ve cilt bakımına başlayabilirsiniz. Bu süre zarfında da vitamin takviyesi alabilirsiniz. Alacağınız bu takviyeler sayesinde cildiniz eskiye nazaran çok daha hızlı bir şekilde kendisini toparlayacak, eski görünümüne kavuşacaktır. Ameliyat sonrasında oluşacak şişlikler için de kalp seviyesinin yukarısında tutulması önemlidir. Yani yüzükoyun ya da düz bir şekilde yatmak yerine birkaç yastıktan yararlanarak kalp seviyesinden biraz daha yukarıda yatılması önerilmektedir. Dağınık yatan kişilerde vücutlarını sabit tutabilmek için bazı yardımlara başvurabilir. Kasket şapkaların yardımıyla vücut daha az hareket edecek böylece uyurken herhangi bir sıkıntıyla da karşılaşılmayacaktır.
Ameliyat öncesinde sigara kullanımının yapılmaması önemlidir. Ameliyata yaklaşık 10 gün gibi bir süre kaldığında sigara içilmemeli, en azından kalan bu sürede sigara bırakılmalıdır. Sigaranın yanında kanı sulandıran ilaçların (en başta aspirin gelmektedir.) sigarada olduğu gibi 10 günlük kalan sürede kullanılmaması büyük önem taşımaktadır. Bu durumların kullanımı ameliyatta birtakım zorluklara neden olabilecektir. Cerrahi işlemlerin sonucunda da yüz germe ameliyatı bittiğinde hafif ağrılar oluşabilmektedir sadece 1 ile 2 gün gibi kısa bir sürede geçebilen bu ağrılar ilaçlarla da önü kesilebilir. Çoğu zamanda yüzde oluşan şişlik ve morluklar kaçınılmaz olabilir. 2 hafta içerisinde günlük yaşamanıza girebilecekken 1 ayda da herhangi bir ağrı, his kaybı ya da morluklara rastlamayacaksınız.

İYİLEŞME SÜRECİ NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

İyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında ameliyat esnasında gerçekleşen durumlarda da iyileşme sürecinde farklılık bulunuyor. Büyük bir ameliyat olsa da size kazandıracaklarının yanında zorluğu her zaman arka plana atılmaktadır. Genel olarak ameliyat sonrasında oluşan ağrı ve sızılar 1 ile 2 gün arasında sürebilmektedir. Bu ağrılarla beraber de aynı zamanda morluklara rastlanabilir. Son olarak da şişliklerin yer aldığı yüz 1 ve 2. hafta yeni görünümüne kavuşarak, estetik duruşunda ilk adımını atabilir. Genel olarak 2. ve 3. haftalarda kişi günlük hayatına dönmeye, eski yaptıklarına tekrardan başlayabilir.

YÜZ GERDİRME HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Yüz gerdirmeyi düşünenlerin kafasında birçok soru bulunmaktadır. Bu soruların yanıt bulmasıyla da bu ameliyata karşı daha bilgili bir hal almış olacaksınız.

Yüz Gerdirme Ne İşe Yarar?
Kas ve derinin zamanla ya da genetik faktörlerden dolayı gevşemesi ve ortaya görsel bir rahatsızlık oluşturmasına neden olur. Yüz gerdirme ameliyatı da daha genç bir görünüme sahip olabilmek, estetik bir duruş ile birlikte gevşek kaslardan ve deriden kurtulabilmek için yapılan bir uygulamadır.

Yüz Germe Operasyonu Güvenilir midir?
Son zamanlarda da sıklıkla tercih edilen bir ameliyat, yüz germe ameliyatı, çoğu kişinin aklında soru işaretleri bırakabilmektedir. Diğer ameliyatlara göre biraz daha karışık olan, ayrıntılı ve kapsamlı uygulamadır. Uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilen ameliyatlarda ortaya çıkan sonuç güvenilir ve başarılı olmaktadır.

Yüz Germe Operasyonu Hangi Yaşlarda Yapılır?
Yaş etmenin çok önemli olmamasıyla beraber daha çok yüzdeki yaşlanma durumu bu operasyonu etkileyen durumlardandır. Genel olarak 30 ve 85 yaş arasında yapılabilen bu ameliyat ile yüzünüzde daha estetik bir görünümün sahibi olabileceksiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Günlük Hayat
Yüz germe operasyonu, önemli ve ayrıntılı bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında doktorun vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda bir süre dikkatli davranılmalı böylece de estetik görünümden taviz verilmemeli.

Yüz Germe Ameliyatı Riskleri Var mıdır?
Her ameliyatta olduğu gibi yüz germe ameliyatında da birtakım riskler bulunmaktadır. Risk ve komplikasyonların bulunduğu bu operasyonun sonrasında da hasta bir süre kendine dikkat etmeli, bazı şeyleri yapmaktan kaçınmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Yüz İfadesini Yok Eder mi?
Uzman cerrahların yapacağı bu ameliyatlarda yaşlanma anatomisine hâkim doktorlar olduğu sürece ortaya başarılı bir ameliyat çıkmaktadır. Bu başarılı ameliyatta riskler de bir hayli azaltılmış ve yüz ifadelerinde de herhangi bir kayıp söz konusu değildir. Bu yüzden yüz germe ameliyatlarında güveni ve başarıyı istiyorsanız işinin ehli uzman cerrah arayışını iyi yapmalı, doğru karar verdiğinize emin olmalısınız.

Yüz Germe Ameliyatı Tekrarlanabilir mi?
Yaşlanmanın tekrarlanmasıyla ilk ameliyattan sonra yaklaşık 7 ila 10 yıl arasında tekrarlanarak eski dinç görünüme dönüştürülebilir.

 

Call Now Button