DUDAK DOLGUSU

dudak estetiği hakkında bilgi almak ve size özel dudak dolgusu fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

DUDAK ESTETİĞİ

Yüz güzelliğinde oldukça büyük bir öneme sahip olan dudaklar, tıpkı yüzümüzdeki diğer organlarımız gibi, tipik, kişiye özgü ve karakteristik özellikler taşır. Yüz güzelliği bir bütün olarak ele alındığında, tıpkı bir burun ve gözler kadar güzel dudaklar da önemli bir etkendir. Özellikle, kadınlar için güzel ve dolgun dudaklar, kişinin cazibesi için oldukça etkileyici bir unsurdur. Bu sebepten dolayı birçok kadın, TV ve dergiler de gördüğü seksapel dudaklara sahip olmak için, dudak dolgusunu tercih etmektedir. Zarif kıvrımlar ve dolgun dudaklar, doğru uygulandığı takdirde kişide muhteşem bir alıma ve yüz ifadesinin değişimine sebep olmaktadır. Özellikle üst dudak bu anlamda oldukça büyük bir öneme sahiptir.  Eros yayı denilen üst dudak kıvrımları, pek çok estetik ve güzellik konularına konu olmuştur.

Kişin güzel görünmesinde her zaman dudakların büyük bir önemi vardır. Dudak Dolgusu, herkeste standart yapılacak bir uygulama değildir.  Bazen sadece dudak konturu denilen, dudakla derinin birleştiği alana çerçeve şeklinde, Bazense sadece dudağın kırmızı alanına yapılabilir.

dudak-dolgusu

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

DUDAK DOLGUSU NEDİR ?

Dudak dolgusu, istenilen şekil ve büyüklükteki dudaklara sahip olmanızı sağlamak amacıyla dolgu maddeleri ile yapılan estetik bir müdahaledir. Dudak dolgusu, Dudaklara dolgunluk ve hacim kazandırmak ve şekillendirmek için dudakların çevresine ve içine dolgu maddesi enjekte edilerek gerçekleştirilir.

Yapılacak Estetik müdahalede kullanılacak olan dolgu maddesinin kalitesi, başarılı bir sonuç için en önemli faktördür. Aynı zaman da kişinin yüz yapısının iyi değerlendirilmesi, doğal görünümünün bozulmaması da oldukça önemlidir.

DUDAK DOLGUSU KİMLERE YAPILIR ?

İsteyen herkese dudak dolgusu yapılabilir.
Özellikle;

  • İnce dudaklara sahip olan kişilerde.
  • Üst dudak ile alt dudak arasında uyumsuz görüntüsü olan kişilerde.
  • İlerleyen Yaşa bağlı dudak incelmesi, hacim kaybı ve kırışıklığı olan kişilerde.
  • Dudak bölgesinde travmatik problemleri olan kişilerde.
  • Dudaklardaki asimetrik yapının düzeltilmesini isteyen kişilerde.
dudak-dolgusu-estetigi

DUDAK DOLGUSU KALICI MIDIR ?

Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu, vücut tarafından zamanla emildiği için kalıcı değildir.

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR ?

Dudak dolgusu yapılmadan önce, dolgu uygulanacak kişiye, ağrı hissetmemesi için anestetik etkiye sahip, lokal uyuşturucu kremler sürülür. Yaklaşık yarım saat sonrasın da çok ince uçlu iğnelerle enjeksiyon işlemine başlanılır. Dudak dolgusu,10 – 15 dakika kadar kısa sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama sonrası kişi hemen sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

DUDAK DOLGUSU MALZEMESİ NELERDİR ?

Dudak dolgusun da en güvenilir ve yaygın olarak,Hyalüronik Asit Bazlıdolgular kullanılmaktadır.  Bu dolgu maddesi, cilt hücrelerinin suyu tutmasını sağlayarak, bağ dokusunu korur ve cilde temel hacmini verir.

Hyalüronik Asit Bazlıdolgu maddesi, diğer dolgu maddeleri gibi, vücut tarafından reddedilmez.  Buna bağlı olarak ta vücut alerjik reaksiyon göstermez. Bu sayede dudaklara doğal bir görünüm kazandırılmış olur.

DUDAK DOLGUSUNUN ETKİSİ NE KADAR SÜRER ?

Dudak dolgusu, yaptıran kişinin yaşı, dudak yapısı ve yapılan dolgu maddesinin kalitesine bağlı olarak değişebilmektedir. Minimum 4, maksimum 12 aydır.

DUDAK DOLGUSU SONRASI AĞRI,ÖDEM,ŞİŞLİK VEYA MORLUK OLUR MU ?

Bazı durumlarda, bir kaç güne kadar geçici olan, hafif bölgesel bir şişlik yaşanabilir. Bunun dışında kullanılan dolgu maddesinin kıvamı çok yumuşak olduğu için ağrı, ödem, şişlik veya morluk oluşmaz.

DUDAK DOLGUSU KİMLERE UYGULANMAZ ?

  • İltahaplı deri sorunu olanlara
  • Hamilelere
  • Kronik uçuk sorunu olanlara
  • Dolgu malzemesine karşı alerjik reaksiyon gösterenlere uygulanmaz.

Dudak dolgusu, tıpkı diğer estetik operasyonlarında olduğu gibi plastik cerrahlar tarafından yapılan, uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Dolgu malzemesinin fazla kullanılması veya gerekli noktalar dışında dudağın farklı noktalarına da enjekte edilmesi, büyük hüsranla sonuçlanarak, hem görsel hem de sağlıksal bozulmalara sebep olabilir. Her ne kadar yapılacak işlem kısa süreli ve basit gibi görünse de unutulmamalıdır ki, güzellik küçük dokunuşlarla başlar. Bazı kişiler dolgun olan dudaklarına şekil vermekten başka, ekstra dolgun göstermek isteyebilir. Ancak burada abartılı bir görünüm kazanarak, yüzün güzelliğinden ve doğal görünümden birçok şey kaybetmiş olurlar.  Bu gibi benzer durumların yaşanmaması için hasta ile doktor arasındaki iletişim sağlanmalı ve hasta estetik dokunuşu gerçekleştiren doktorunu dikkate almalıdır. Dudak dolgusunun profesyonel ellerde yapılmasının önemi, kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi ile de eşdeğerdir. Dudak dolgusunda ilerleyen teknolojiyle birlikte kullanılmaya başlanan hyalüronik asit bazlı dolgu malzemesi en güvenilir ve en kaliteli dolgu malzemesidir. Enjekte edilen bu dolgu türü, vücudumuzda doğal olarak bulunan bir maddedir.

Hyalüronik asit, vücudumuzda doğal olarak bulunduğu için, vücut alerjik bir reaksiyon göstermez. Dudak dolgusu sayesinde, Dudaklarınız hacim kazanmakla beraber aynı zamanda nemli bir görünüme de sahip olacaktır.

 

Call Now Button