FUE SAÇ EKİMİ

Saç ekimi operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel saç ekimi fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

 • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

SAÇ EKİMİ

Erkeklerin en çok şikayetçi olduğu konuların başında saç dökülmesi gelmektedir. Araştırmalara göre 30 yaş ve üzeri her 3 erkeğin 2’sinde ileri boyutta saç kaybı görülmektedir. Uzmanlar saç dökülmesinin genetik faktörlerin yanı sıra stresli ve sağlıksız bir yaşamla da ilişkili olduğu konusunda hemfikirdir. Dökülen saçların geri getirilmesi için birçok araştırma yapılmakta ancak hiçbir çalışma istenilen sonucu verememektedir. Dökülen saçların sağlıklı bir şekilde geri kazanılmasının tek yolu FUE saç ekimi tekniğidir. Ancak bu yöntemin profesyoneller tarafından uygulanması başarılı bir sonuç için ön şarttır.

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

FUE SAÇ EKİMİ NEDİR?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan ve geçerliliği dünya genelinde kabul görmüş bir teknik olan FUE saç ekimi tekniği, ince uçlar yardımı ile donör sahadan (sağlıklı saçların olduğu bölüm) alınan saçların tek tek seyrelti olan bölgeye nakil edilmesini sağlayan işlemdir. Bu işlem günümüzde ortalama 6 saat içerisinde tamamlanmakta, gerekli duyulması durumunda seanslar halinde uygulanabilmektedir. Fue saç ekimi yöntemi sayesinde saç ekimi işlemi acısız ve ağrısız bir hale getirilmektedir. 

SAÇ EKİMİ TEKNİKLERİ

Günümüzde saç ekimi için birden fazla teknik bulunmaktadır. Tüm bu teknikler aslında FUE ve FUT olmak üzere iki ayrı ana teknik üzerine kuruludur. Saç ekimi operasyonunun gerçekleştirildiği ilk yıllarda saç kökleri donör sahadan plakalar halinde çıkarılıp şerit yapısı bozulmadan nakil ediliyordu. Teoride bu yöntem kusursuz gibi gözükse de aslında hastanın daha fazla acı ve ağrı hissetmesine yol açıyordu. Üstelik nakil edilen saçlar şeritler halinde taşındıkları için doğal görünümden uzaklaşılıyordu. Punch (panç) adı verilen ince uçlar sayesinde saç köklerine tek tek müdahale edebilmenin önü açılmış oldu. 2000’li yıllarla birlikte FUT tekniği popülerliğini FUE tekniğine bıraktı. Saç ekimi tekniklerini birer metod olarak düşünürsek aslında birden fazla metod olduğunu söyleyebiliriz. Bunların en bilinenleri aşağıdaki gibidir:

 • FUE saç ekimi
 • Robotik saç ekimi (önerilmez, doğallıktan uzaktır)
 • DHI yöntemi (önerilmez)
 • Safir uç yöntemi
 • Perkutan yöntemi
 • FUT saç ekimi

FUE SAÇ EKİMİ AVANTAJLARI

Bütün saç ekimi yöntemlerini diğerlerinden ayıran avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. FUE saç ekimi yöntemi, diğer tüm saç ekimi teknikleri içerisinde sahip olduğu avantajlar bakımından ise açık ara en önde olanıdır. Öncelikle bu yöntemin uygulanması oldukça kolaydır. Yaklaşık 5-6 saat içerisinde bir seans tamamlanmaktadır. Bu yöntem sayesinde ekilen saçlar doğal görünüm kazanır. FUE saç ekiminin tüm avantajlarını özetlememiz gerekirse:

 • Çok daha kolay uygulanabilir.
 • Ortalama 6 saatte tamamlanabilir.
 • Saçların doğal görünmesini sağlar.
 • Saç ekiminde başarı oranını artırır.
 • Herhangi bir dikiş izi veya yara söz konusu değildir.
 • Herkese uygulanabilmektedir.

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Saç ekimi operasyonu öncelikle hasta ile uzman arasındaki görüşme ile başlamaktadır. İlk olarak hastanın saç tipi analiz edilir. Saç analizi yapılan hastaya, saçlarının dökülme oranına göre bir planlama çıkartılır. Bu planlama uzman tarafından hastanın önerileri dikkate alınarak gerçekleştirilir. Hastanın tahminen ihtiyaç duyduğu greft sayısı ve saç ekimi yapılacak bölgenin sınırları bu planlamayı oluşturur. Sonraki aşama olarak hastanın genel sağlık durumu değerlendirme altına alınır. Kan tahlilleri yapılan hastanın kullandığı ilaçlara ve saç ekimi için herhangi bir engel taşıyıp taşımadığına bakılır. Herhangi bir işlem yapılmadan önce saç çizgisi genel hatları ile belirlenir ve hastanın onayına sunulur. Hastadan varsa kullandığı bazı ilaçları doktor takibinde kesmesi istenebilir ve operasyona 1 hafta kala dikkat edilmesi gerekenler listesi verilir. Böylelikle kişi planlanan tarihte saç ekimine hazır hale gelmiş olur.

SAÇ EKİMİ SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Saç ekimi operasyonu başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra hastanın dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Uzman ile yapılacak olan görüşmede bu hususlar detaylı bir şekilde hastaya aktarılmaktadır. Saç ekiminden sonra ilk üç gün hasta saç ekimi yapılan bölgeyi darbelere karşı korumalıdır. Yine aynı şekilde uyuma pozisyonuna dikkat etmeli, saç köklerinin zarar görme ihtimaline karşı dikkatli olmalıdır. Saç ekimi sonrası ilk baş yıkaması kontroller yapılırken uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Sigara vb. zararlı alışkanlıklara yönelik uzmanların belirleyeceği süreye uyulmalı, bu durum yaraların hızlı şekilde iyileşebilmesi için anlayışla karşılanmalıdır. Ayrıca operasyon sonrası verilen ilaçlar düzenli olarak tüketilmeli, şapka gibi kısıtlayıcı nesnelerin kullanımından uzak durulmalıdır.

HERKES SAÇ EKİMİ YAPTIRABİLİR Mİ?

Nasıl ki saç dökülmesi herkesin başına gelebilen bir durum ise saç ekimi de herkesin başvurabileceği bir çözüm yöntemidir. Sağlık durumu herhangi bir engel teşkil etmeyen herkes dilediği takdirde saç ekimi yaptırabilir. Ancak uygulanacak teknik, gerekli greft sayısı gibi detaylar kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Dökülen saçların yerine geri getirilmesi için bugüne kadar geliştirilmiş birçok krem, solüsyon vb. ürün mevcut olsa da hiçbiri kalıcı değildir. Ayrıca saçların tekrar geri kazanılması konusunda saç ekimi en yüksek başarı oranına sahip yöntemdir.

SAÇ EKİMİ FİYATLARI

Saç ekimi hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de şüphesiz ki saç ekimi fiyatlarıdır. FUE saç ekimi fiyatları için genellikle pahalı veya yüksek olduğuna dair bir algı söz konusudur. Ancak saç ektirmek bir ürün almakla eşdeğer değildir. Bu yüzden konuya pahalı gibi bir yaklaşımda bulunmak doğru değildir. Saç ekimi yapıldıktan sonra yeni saçlarınız bir ömür sizin olacaktır. Oysaki hiçbir ürünün satın alınırken böyle bir özelliği söz konusu değildir. Aksine zaman içerisinde sürekli olarak tekrar satın almanız gerekecektir. Saç ekimine bu şekilde yaklaşıldığında, saç ekimi fiyatlarının aslında oldukça ekonomik ve uygun olduğu görülecektir. Saç ekimi fiyatları için tek bir rakam söylemek mümkün değildir. Saç ekimi ücretleri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir çünkü herkesin ihtiyaç duyacağı greft sayısı farklı olacaktır. Fiyatlar hakkında daha net bilgi almak için iletişim sayfası veya WhatsApp destek hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kadınlar da saç ekimi yaptırabilir mi?

Evet, saç dökülmesi sadece erkeklere özgü bir problem değildir. Saç kaybı yaşayan kadınlar da saç ekimi yaptırabilirler. FUE saç ekimi yöntemi hem kadınlar hem de erkekler için geçerli bir yöntemdir.

Herkes saç ekimi yaptırabilir mi?

Evet, herhangi bir sağlık engeli söz konusu olmayan herkes saç ekimi yaptırabilir.

Saç ekimi ağrılı bir işlem midir?

Hayır, gelişmiş sedasyon yöntemi ve fue saç ekimi tekniği sayesinde saç ekim operasyonu ağrısız bir işlemdir.

Saç ekimi yaptırmak canımı yakar mı?

Hayır, saç ekimi can yakan bir işlem değildir ve gerekli durumlarda destek sedasyon işlemine başvurulmaktadır.

Ne kadar saç ektireceğime nasıl karar vereceğim?

Bu karar hasta ile uzman arasındaki görüşme sonrası ortaklaşa alınmaktadır. Önce saç analiziniz yapılacak ardından dökülme aşamanıza göre tahmini greft ihtiyacınız belirlenecektir.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra ilaç kullanacak mıyım?

Evet, kısa bir süreliğine doktor tarafından verilen ilaçları kullanmanız gerekecek.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra işe dönebilir miyim?

Saç ekimi yaptırdıktan sonra çalışma hayatınıza geri dönebilirsiniz ancak burada önemli olan saç ekimi yapılan bölgenin hasar görmemesidir. İş gereği şapka, bere veya kask takmakla zorunlu olanlar için işe dönüş süresi uzman ile yapılacak görüşme sonrasında belirlenecektir.

Saç ekimi işlemi ne kadar sürecek?

Operasyon tek seans halinde ortalama 6 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Gerekli duyulması halinde birden fazla seans uygulanabilir.

Ekilen saçlar ne zaman çıkacak?

Bu durum kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ekilen saçların tam sonuç vermesi 6 ila 12 ay arasında bir zaman dilimini kapsayacaktır.

Saç ekimi sonrası iz kalacak mı?

Hayır, saç ekimi sonrası herhangi bir iz veya yara olmayacaktır.

Saç ekimi sonrası nasıl duş alacağım?

Operasyon sonrası ilk kafa yıkama uzman nezdinde profesyoneller tarafından genel kontrol aşamasında yapılacaktır. Bundan sonraki duş alma işlemleri doğru şampuan tercihi ile mümkündür.

Saç ekiminin riskleri var mı?

Saç ekimi işlemi her ne kadar saçların geri kazanılmasını amaçlayan bir yöntem olsa da aslında tıbbi bir operasyon olduğu unutulmamalıdır. Her ameliyatta söz konusu olan temel riskler düşük ihtimalli olsa da saç ekimi içinde söz konusudur.

Saçlarıma jöle sürebilir miyim?

Saçların uzama ve iyileşme sürecinde jöle, sprey vb. tüm kimyasal ürünlerden uzak durulmalıdır. Ancak doktor onayı alındıktan sonra bu tarz ürünler kullanılabilir.

 

Call Now Button