KIZLIK ZARI DİKİMİ

kızlık zar dikim operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel kombine kızlık zarı dikimi fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Günümüzde başarılı bir şekilde uygulanabilen kızlık zarı dikimi aynı zamanda vajina estetiği ameliyatlarından biridir. Teknolojinin gelişimiyle beraber estetik ameliyatların başarı oranı da artmıştır. Bu yüzden kızlık zarı operasyonu hakkında da bazı ek bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Cinsel birleşme başta olmak üzere elle veya yabancı cisim aracılığıyla kızlık zarında bütünlük kaybı yaşanabilir. Bu durum toplumumuzda farklı algılandığı için artık estetik ameliyatla zar dikimi gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca bayanlar için psikolojik bir sorun haline gelen kızlık zarı için kalıcı ya da geçici operasyonlardan faydalanabilirsiniz.

kizlik-zari-dikim

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

KIZLIK ZARI AMELİYATI NEDEN TERCİH EDİLİR?

Kızlık zarı onarımı daha önceki zamanlarda cinsel ilişki yaşayan fakat bu durumdan kaynaklı pişman olarak estetik operasyona başvurmak isteyen kişilere uygulanmaktadır. Uzun vadeli ya da kısa vadeli olarak uygulanan kızlık zarı estetiği herhangi bir kaza veya yanlışlıkla vajinaya cisim sokma sonucunda da tercih edilebilmektedir. Genelde çocukluk döneminde kalem ve buna benzer cisimlerin vajinaya sokulması, kızlık zarını bozabilir. Ya da binek hayvanlardan veya bisikletten düşme sonucunda da bozulma gerçekleşebilir. Dış kısımdan mastürbasyon ile zarar görmeyen kızlık zarı, yabancı bir cisim veya parmak sokulmasıyla rahatlıkla bozulabilir.Birçok genç kızın psikolojisini olumsuz etkileyen kızlık zarı estetiği, bekaret tamiri olarak da adlandırılmaktadır. İrade dışı gerçekleşen cinsel ilişkiler veya nişanlılık döneminde yapılan cinsel birleşme aslında kızların psikolojisini bozmaktadır. Bu durumlardan kurtulmak ve yeni bir kızlık zarına sahip olmak için kızlık zarı ameliyatı yaptırabilirsiniz.
kizlik-zari-ameliyati

GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ NEDİR?

Basit bir şekilde uygulanan bu işlem oldukça popülerdir. Genelde bir haftayı geçebilen ilişkilerden sonraki ilk birleşmede kanama görülmez. Bu yüzden geçici kızlık zarı dikimi, hastalarda özel olarak uygulanmaktadır. Popülerliğini koruyan bu işlemden sonra operasyon bölgesinde iz kalmadığı için cerrahlar da başarılı bir şekilde ameliyatı tamamlayabilmektedir.

 
 

GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ NE ZAMAN YAPILIR?

Bu uygulama evlilik tarihi belli olan hastalar için tercih edilir. Cinsel ilişkiden en az 1 hafta önce yapılan geçici kızlık zarı onarımının evlenmeden kısa bir süre önce uygulanmadığı unutulmamalıdır. Bu durum, operasyonun başarı oranını düşürecektir.

KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ NEDİR?

Flep yönteminden yararlanılarak uygulanan kalıcı kızlık zarı estetiğinde, vajinanın alt duvarındaki doku çıkarılır. Daha sonra vajinanın yan duvarına dikim işlemi gerçekleştirilir. Vajinanın girişinin daraltılmasına yönelik yapılan bu işlemde, ilk cinsel birleşmede kızlık zarı yırtılır ve kan gelir. Haliyle zarın dikildiği dışardan bakınca da anlaşılamamaktadır.

30 dakikaya kadar süren bu işlemde bölgesel anestezi uygulanmaktadır. Ağrılı bir uygulama olmadığı gibi ameliyattan sonra da gündelik yaşama geri dönüş yapılabilir. Sadece küçük çaplı ağrılarla karşılaşıldığı için estetik cerrah tarafından reçete edilecek ağrı kesicilerin kullanılması yeterlidir.

Başarılı bir operasyon olan kalıcı kızlık zarı dikimi estetiğinin belirgin en önemli özelliği, süre kısıtlamasıyla karşılaşılmamasıdır. Özet olarak adından da anlaşılacağı üzere kalıcı bir işlemdir ve partnerle girilecek ilk ilişkide normal kanama yaşanacaktır.

KIZLIK ZARI TİPLERİ NELERDİR?

Tip olarak 4 farklı şekilde incelenebilen kızlık zarının aslında onlarca türünün olduğu belirtilmektedir. Hastalara operasyon öncesinde yapılacak tetkiklerde de hangi zar tipine sahip oldukları paylaşılmaktadır.

Yuvarlak Kızlık Zarı: Halka kısmı yuvarlak olan bu tür, oldukça esnek bir yapıdadır. Kolay bir şekilde yırtılabileceği için cerrahi müdahalelerin gerekli olduğu unutulmamalıdır.

Açılmış Kızlık Zarı: Kadınların ilk cinsel ilişkide karşılaşacakları ağrıyla ilişkili olan kapalı ya da açık zar, gündelik yaşamı da olumsuz etkiler. Haliyle kızlık zarı dikimi yapılmadan önce bu kritere önem gösterilmektedir.

Bölmeli Kızlık Zarı: Zarın orta bölgesinde yer alan delik ikiye bölünmüş ise, bölmeli kızlık zarı oluşacaktır. Günümüz bayanlarında nadir de olsa bu zar tipi bulunmaktadır.

Deliksiz Kızlık Zarı: Zarın orta bölgesinde delik bulunmaması, bu zar tipin sahip olunduğunu gösterir. Ayrıca görüntüsü itibariyle de deliksiz bir yapıya sahiptir. Bayanların adet döneminde kanın rahatça dışarı çıkmasını engeller.

KIZLIK ZARI DİKİMİ NASIL YAPILIR?

Vajinanın 1-2 cm gerisinde bulunan bir doku olan kızlık zarının görevi, rahim bölgesini dış etkilerden korumaktır. Ancak cinsel birleşmeden dolayı kanama gelmesi sonucunda kızlık zarı ameliyatına başvurulmaktadır. Günümüzde kızlık zarı hakkında bilinmesi gereken çok sayıda bilgi de mevcuttur. İlk olarak vajina girişi dar olan kızlarda, kanama hali daha çok yaşanır. Bununla beraber vajina girişini tam olarak kaplayamayan zar türlerinde ilk ilişkinin ardından kanama durumu söz konusu olmayabilir.

15 dakika kadar süren kızlık zarı dikimi ameliyatında vajina girişiyle birlikte lokal anestezi uygulanmaktadır. Genelde kalıcı uygulamalara başvuran hastalar, mikrocerrahi tekniklerden yararlanmaktadır. Kızlık zarının yırtılmış olan kenarlarının kesilmesiyle başlayan bu süreç, özel iplikler yardımıyla daraltılmaktadır. Daha dar bir vajinanın oluşturulması için günümüzde vajina daraltma estetiği de yapılabilir. Kızlık zarı yeniden oluşturulduktan sonra hastalar yeni bir vajina görünümüne de ulaşabilir.

KIZLIK ZARI AMELİYATININ RİSKLERİ NELERDİR?

Ameliyatın ardından öncelikle gerekli müdahaleler cerrah tarafından yapılmaktadır. Herhangi bir ciddi sorunun yaşanmadığı bu operasyonun ardından şiddetli ağrılar yaşanabilir. Ancak reçete edilecek ağrı kesicilerle bu sorun kontrol altına alınabilir. Birtakım riskleri de beraberinde getiren kızlık zarı dikimi sonrasında kanama görülebilir. Hastalar bu yüzden işlemden önce kan sulandırıcı gıda ya da ilaç kullanmamalıdır. Kanama durumuyla ilgili cerraha anında bilgi verilmeli ve gerekli müdahalelerin yapılması sağlanmalıdır. Sonuç olarak ağrı ve kanama dışında farklı bir risk faktörünün olmadığı bilinmelidir.

Ameliyattan sonra yaşanabilecek bu risklerin azaltılması için uygulanacak bazı tedbirler bulunmaktadır. Öncelikle ilk 7-10 gün boyunca vajina bölgesine su temas ettirilmemelidir. Havuz ve saunaya da bu süreçte girilmemelidir. Özellikle de enfeksiyon riski olacağı için bölgenin hijyen olmasına dikkat edilmelidir.

Hastaların işlemden sonra spor aktivitelerine de başlamaması önerilir. Çünkü bacakların açılması ya da işlem bölgesinin darbe alması, kanamaya sebep olabilir. Vajinal bölgenin steril tutulması ve darbeden uzak kalması, iyileşme sürecini de hızlandıracaktır.

KIZLIK ZARI OPERASYONU HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

-Kızlık zarı dikiminde ağrı yaşanır mı?

-Bu operasyonda ağrı durumu söz konusu değildir. Çünkü lokal ve vajina bölgesine uygulanacak anestezi ile kolaylıkla işlem tamamlanır.

-Kızlık zarını kaç kez diktirebilirim?

-Kızlık zarı onarımı hastanın talebine göre dilediği kadar yapılabilir.

-Kızlık zarı sürtünmeden kaynaklı bozulabilir mi?

-Sürtünmeden kaynaklı olarak kızlık zarı bozulmaz. Fakat kanama hali söz konusu ile mutlaka operasyona başvurulmalıdır.

-Kızlık zarı onarımında en büyük risk nedir?

-Ameliyatın büyük bir riski bulunmamaktadır. Hastalarda nadir de olsa enfeksiyon, kanama ve ödem riski ortaya çıkmaktadır.

-Ameliyat yapılırken kanama yaşanır mı?

-Ameliyat sırasında dokudan gelen kanlar dışında farklı bir kanama hali söz konusu değildir.

-Kızlık zarı dikimi kaç saat sürer?

-Ameliyatın şekline bağlı olarak 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir.

 

Call Now Button