JİNEKOMASTİ ESTETİĞİ

Erkek meme estetiği hakkında bilgi almak ve size özel kombine jinekomasti  fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

JİNEKOMASTİ

Tıptaki adıyla jinekomasti erkeklerde meme büyümesi anlamına gelmektedir. Jinekomasti ameliyatı, saç ekimi ve burun estetiğinin ardından erkekler tarafından en çok yaptırılan üçüncü estetik uygulamadır. Erkeklerde meme büyümesi çoğu kez fazla kilo ile ilişkilendirilir ancak göğüsler belirginleşmeye başladıkça bu durum can sıkıcı olmaktadır. Çünkü kıyafet seçimleri erkekleri zor durumda bırakmaktadır. Büyüyen göğüsler zaman içerisinde sarkmaya da başlar. Erkek göğsü tam anlamıyla bir kadın göğsünü çağrıştırmaya başlar. Erkekler bunun neticesinde günlük yaşantılarında zorluk yaşarlar. Psikolojik açıdan kendilerini rahatsız ve özgüvensiz hissederler. Jinekomasti ameliyatı ile erkeklerde meme büyümesi problemi ortadan kaldırılabilir.

 
 
jinekomasti-fiyatlari-diamonds-estetik

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİ NEDEN OLUR?

Erkeklerde meme büyümesinin temel sebebi hormonlardır. Bazı erkeklerde genetik veya diğer faktörlere bağlı olarak meme bölgesinde gelişim gözlenir. Günümüzde her 10 erkekten 2 tanesi jinekomasti ameliyatı yaptırmayı planlamaktadır. Yani bir başka ifade ile meme büyümesi erkeklerin yüzde 20’sini ilgilendiren bir problemdir. Estetik uygulamaların her geçen gün ivme kazanması jinekomasti ameliyatlarının da gelişmesini sağlamıştır. Bugün jinekomasti operasyonları kısa sürede gerçekleştirilmekte ve şikayetlere neden olan büyük göğüs problemi ortadan kaldırılmaktadır.

Toplumda jinekomastinin görülme sıklığı yaş aralıklarına göre değişiklik göstermektedir. Yapılan araştırmalar bu problemin anne karnındaki dönemde yüksek östrojenin plasenta ile geçmesine işaret etmektedir. Bebeklerde jinekomasti oranı %50 gibi ciddi bir yüzdedir. Ancak yaş ilerlemesi ile birlikte bebeklerde jinekomasti zaman içerisinde ortadan kalkmaktadır. Jinekomasti en çok yaşlılık döneminde ortaya çıkar. Androjen oranı azalır ve vücuttaki yağ miktarı yükselir. Bunun kaçınılmaz sonucu olarak göğüslerde sarkma ve büyüme meydana gelir. Ergenlik çağındaki erkeklerde de jinekomasti görülebilir. Özellikle 14-19 yaş arası erkeklerde bu problemin görülme oranı %40’tır.

Amerika’da yapılan araştırmalar genç erkeklerin %34’ünde jinekomasti probleminin olduğuna işaret etmektedir. Ergenlik çağı jinekomasti açısından oldukça tehlikelidir çünkü bu dönemde kilo alıp verme ileride göğüs bölgesindeki deformasyonun kalıcı hale gelmesine yol açabilir. Aynı şekilde spor yapan ve kas geliştiren kişilerde de kullanılan takviye gıdalar ve diğer ürünlere bağlı olarak meme bölgesinde büyüme ve sarkma ortaya çıkabilmektedir. Jinekomasti ameliyatı ile bu deformasyonu ortadan kaldırmak mümkündür.

jinekomasti-ameliyati

NEDEN JİNEKOMASTİ AMELİYATI OLMALIYIM?

Jinekomasti her şeyden önce erkeklerin göğüs bölgesinde kadınsı bir görüntü oluşmasına neden olmaktadır. Göğüslerin fazla belirgin ve şekilli olması toplum içinde erkekleri zor durumda bırakabilir, psikolojik açıdan sorun yaşamalarına neden olabilir. Ancak jinekomasti seviyesinin anlaşılması için önce bazı taramalar yapılmalıdır. Bunlar Ultrasound, MR ve çeşitli hormon analizi tahlilleridir. Çeşitli görüntüleme yöntemleri sayesinde meme büyümesinin oranı hakkında bilgi edinilebilir. Buna göre hasta ile doktor arasında yapılacak görüşmede jinekomasti ameliyatının gerekliliği neticelendirilir. Daha fit ve erkeksi bir görünüm için jinekomasti ameliyatı önerilmektedir.

Jinekomasti temelde 4 farklı aşamaya ayrılabilir. Bu aşamalar;

1-) Sınırlı Jinekomasti: Göğüs bölgesine herhangi bir sarkma yoktur, deride gevşeklik bulunmaz ancak göğüs kenarları belirginleşmeye başlar.

2-) İrileşen Jinekomasti: Bu evrede göğüsler yan taraftara doğru irileşmeye başlar ve belirginlik artar. Ancak henüz sarkma ve büyüme yoktur.

3-) Gevşek Jinekomasti: Bu evrede göğüslerin ikisi veya bir tanesi cerrahi müdahale gerektirecek şekilde gevşemiş ve sarkmaya başlamış durumdadır.

4-) Sarkık Jinekomasti: Bu aşamada artık kadın göğsünden herhangi bir fark bulunmamaktadır. Göğüsler tamamen sarkmış ve iridir.

JİNEKOMASTİ AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Jinekomasti ameliyatı için birden fazla teknik mevcuttur. Eğer meme dokusu aşırı derecede büyüklük kazanmamışsa liposuction (liposakşın) benzeri bir işlem ile yağ dokusu alınarak da gerçekleştirilebilir. Bu tam anlamıyla bir ameliyat işlemi değildir, yağ dokusunun bölgeden çıkarılıp göğüslerin daha fit bir görünüm kazanılmasını amaçlayan bir işlemdir. Eğer meme dokusu ileri boyutta büyüme gösteriyorsa o halde cerrahi müdahale gerekmektedir. Yağ ve meme bezi alımı bu aşamada yeterli olmayacaktır. Bu yüzden jinekomasti ameliyatına geçilir. Meme dokusu üzerindeki deri de gerekli görülürse alınır.

Ayrıca şekil bozukluğu olmaması için memelerin baş kısmı da ideal oranda küçültülür. Bu işlem bazı kişilerde göğüs kafesi üzerinde çok ince bir çizginin oluşmasına yol açabilir ancak bu çizginin göğüs bölgesi kıllıysa görünmesi oldukça zor olacaktır. Oluşan bu çizgi bir ameliyat izinden çok doğal olarak göğüs bölgesindeki küçülmenin yol açtığı bir ifadedir. Özellikle spor yapan erkeklerde bu çizgi pektorel adale geliştiği için onun yapışma yerine denk gelerek hoş bir görünüm kazanılmasını bile sağlamaktadır. Jinekomasti ameliyatı sonrası genel incelemeler yapılır ve herhangi bir problem olmaması halinde hasta aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir. Doktorlar jinekomasti ameliyatı için 18 yaşının tamamlanmasını önermektedir.

Ameliyat genel anestezi altında uygulanır ve yaklaşık 1-2 saat arasında tamamlanmaktadır. Eğer göğüslerdeki büyüme çok ileri boyutta değilse ve liposakşın benzeri bir tedavi uygun görülürse, lokal anestezi altında da işlem yapılabilmektedir. Bu durumun tam olarak netleştirilmesi hasta ile doktorun aralarındaki görüşmeye bağlıdır. Jinekomasti ameliyatı olan hastalarda genellikle 48 saat içerisinde dren çekilir. Ameliyattan en az 15 gün önce aspirin vb. ilaçların alınmaması ve bazı tahlillerin yapılması gereklidir. Ayrıca ameliyat öncesi ve sonrası sigara kullanımına belirli bir süre ara verilmelidir. Hastanın bilmesi gereken tüm detaylar doktor tarafından kendisine aktarılmaktadır.

JİNEKOMASTİ AMELİYATI FİYATLARI

Erkeklerin korkulu rüyası olarak düşünülen jinekomasti aslında çok basit bir cerrahi operasyon ile giderilmektedir. Çoğu erkek jinekomasti ameliyatına bu kadar geç kaldığı için pişmandır. Bu pişmanlık genellikle ekonomik sebepler ile açıklanmaktadır. Ancak sanıldığının aksine jinekomasti ameliyatı fiyatları oldukça uygundur. Bu operasyon kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için tek bir fiyattan ne yazık ki söz edebilmek mümkün değildir. Detaylı bilgi için WhatsApp destek hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

JİNEKOMASTİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kimler jinekomasti ameliyatı yaptırabilir?
Doktorların önerisiyle 18 yaşını tamamlamış herkes jinekomasti ameliyatı yaptırabilir.

Jinekomastinin sebebi nedir?
Östrojen ve testesteron hormonlarındaki denge bozuklukları bu durumun oluşmasının temel sebebi olarak açıklanmaktadır.

Jinekomasti hangi yaşlarda ortaya çıkmaktadır?
18 ila 30 yaş arasında gözlemlenmektedir. Ayrıca yaşlıların da %40’ında gözlemlenen jinekomasti vakaları vardır.

Jinekomasti ilaç veya kremle tedavi edilebilir mi?
Hayır, piyasadaki hiçbir ürün jinekomasti tedavisinde yardımcı olmaz. Sadece cerrahi müdahale ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca hormonları etkileyen ilaçların ciddi yan etkileri olacaktır. Doktorunuza danışmadan hiçbir şekilde ilaç kullanmamalısınız.

Jinekomasti ameliyatı sonrası tekrar meme büyümesi olacak mı?
Ameliyat kendisini tekrarlayan bir duruma sahip değildir ancak 15-20 kilo gibi ciddi kilo alımı durumlarında tekrar jinekomasti gözlemlenebilir.

Jinekomasti için tek çözüm ameliyat mıdır?
Eğer erken teşhis ile birinci veya ikinci evrede müdahale söz konusuysa liposakşın benzeri bir işlem ile cerrahi uygulama olmaksızın jinekomasti giderilmektedir. Üstelik bu işlem için lokal anestezi uygulanmaktadır.

Jinekomasti ameliyatı sonrası işe dönebilir miyim?
Evet, taburcu olduktan 7 gün sonra işe dönebilirsiniz. Ancak ağır işte çalışıyorsanız ve yoğun fiziksel hareketlilik içerisindeyseniz doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz.

Jinekomasti ameliyatı sonrası nelere dikkat etmeliyim?
Sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmalı, ameliyatlı bölgenizi darbelere karşı korumalı, yoğuk fiziksel hareketlilikten kaçınmalısınız. Düzenli uyku ve dengeli beslenme
iyileşme süresinin kısalması için önemlidir.

Jinekomasti ameliyatı can yakar mı?
Ameliyat anestezi altında gerçekleştirildiği için hasta acı hissetmeyecektir.

 

Call Now Button