Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme dikleştirme operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel meme dikleştirme fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

MEME DİKLEŞTİRME

Göğüs dikleştirme estetiği daha estetik ve güzel göğüslere sahip olmak isteyen kadınların ilk tercihidir. Bu kapsamda meme dikleştirme estetiği yaptırmak isteyen kadınların her zaman başarılı sonuçlarla karşılaştığı da bilinmektedir. Tıpta Mastokpeksi olarak adlandırılan bu işlemden önce ve sonra dikkat edilmesi gereken bazı süreçler bulunmaktadır. İlk olarak hastanın vücut ölçülerine göre inceleme yapan cerrah daha sonra göğüslerin yapısını ve şeklini inceler. Tüm asimetrik sorunlar incelendikten sonra operasyon için randevu verilir ve başarılı bir şekilde tamamlanır. Ayrıca göğüslerinde sarkma olan kadınların daha fazla bu işleme başvurduğu unutulmamalıdır.

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

MEME DİKLEŞTİRME ESTETİĞİNİ KİMLER YAPTIRABİLİR?

18 yaşından büyük olan ve göğüslerinde aşırı sarkma olan her kadın bu uygulamadan yararlanabilir. Göğüslerdeki dirilik aslında 13 yaşından itibaren sorun teşkil etmeye başlar. Bununla birlikte aşırı büyük göğüslere sahip olan kadınlarda da sarkmalar görülebilir. Genel olarak göğüslerin sarkma nedenleri;

  • Sık sık kilo alıp verme
  • Yaşlanma
  • Yer çekimi
  • Hormonal değişimler
  • Genetik durumlar
  • Emzirme olarak sıralanabilir.

Kadınlar göğüs dikleştirme estetiğini yapmadan önce alternatif uygulamalara başvurabilmektedir. Birtakım egzersizler ya da sütyen seçimiyle göğüs dikleştirme yapmak isteyenler elbette kalıcı olmayan sonuçlarla karşılaşmaktadır. Tamda bu noktada meme dikleştirme estetiği yaptırmak zorunlu hale gelmektedir.

Uygulamanın asıl amacı, göğüslerin hacmini ve görünümünü normal hale getirmektir. Sadece uzman plastik cerrahların yapabileceği göğüs dikleştirme ameliyatıyla beraber sarkık göğüsler yerini daha diri ve estetik göğüslere bırakmaktadır.

MEME DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ ÖNCESİ

İşlemden önce göğüslerdeki sarkmalar tespit edilmektedir. Eğer meme başı, meme alt çizgisinin altında kalıyorsa, sarkma var demektir. Buna ek olarak meme başı, göğüs alt çizgisinde konumlanmışsa yine sarkmanın var olduğu anlaşılır. Plastik cerrah areola çevresiyle ilgili incelemeleri yaparken daha önce geçirilen farklı bir hastalığın olup olmadığı araştırılır. Yine bu süreçte ailede kanser veya daha farklı bir problemin varlığı hastalara sorulacaktır.

Genel muayene süreci meme dikleştirme estetiği öncesinde çok önemlidir. Çeşitli tetkik ve kan tahlillerinin yapıldığı bu aşamada sarkıklık oranına da bakılacaktır. Mamografi ve ultrason işlemleri de yapıldıktan sonra ameliyat hakkında detaylı bilgiler hastalarla paylaşılacaktır.

Plastik cerrah, göğüslerin büyüklüğüne göre kullanacağı tekniği değiştirebilir. Kesi izlerinin olacağı da ameliyat öncesinde hastalarla paylaşılmaktadır.

MEME DİKLEŞTİRME ESTETİK AMELİYATI NASIL YAPILIR?

2 ile 4 saat arasında süren bu operasyonda genelde meme altından silikon protez tekniği kullanılmaktadır. Daha çok hafif sarkması olan göğüslerde tercih edilen bu uygulamanın yanı sıra göğüs ucu çevresine kesi atılarak sarkmaya neden olan deri çıkarılmaktadır. Bu işlemlerin ardından meme ucu, talep edilen bölgeye konumlandırılır ve ameliyat tamamlanır. Günümüzde meme dikleştirme estetiği en çok meme ucundan aşağıya doğru atılacak kesilerle başarılı sonuçlara ulaşmaktadır.

MEME DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ SONRASI

Ameliyattan sonra hastaların dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Cerrah bu konudaki hatırlatmaları yapmakla beraber uygulamanız gereken süreçleri de bilmenizde yarar var. Öncelikle meme dikleştirme estetiği işleminden sonra göğüslerin dış etkenlerden korunması için bandaj takılacaktır. Yaşanabilecek hafif ağrılar da reçete edilen ağrı kesicilerle giderilecektir.

Meme dikleştirme ameliyatının protezle uygulanması sonucunda hastanın bazı hareketleri kısıtlanacaktır. Öncelikle kol hareketlerine dikkat etmekle beraber sütyen kullanımı da önemlidir. Genelde ilk 2 ay boyunca sporcu sütyeni tercih edilir. Ayrıca gündelik yaşama dönüş süresi, 3 ayı bulabilir. Ağır sportif aktiviteler yine bu süreçte yasaklanarak hastanın konforlu bir iyileşme sürecine girilmesi sağlanacaktır.

Göğüslerin iki ay boyunca darbelerden uzak tutulması sağlanmalıdır. Ayrıca 6. haftaya kadar tüm ağır aktiviteler bırakılmalıdır. Eğilmek, ağırlık kaldırma ve gerinmek gibi hareketler, göğüslere baskı uygulayacağı için bu tür durumlardan da uzak durulmalıdır.

Hastalar meme dikleştirme estetiği sonrası iyileşme sürecini de merak etmektedir. Hastalarda ilk günlerde görülebilecek şişlik ve şekilsizlikler, 1. haftadan sonra normal haline dönecektir. Göğüsler arasında asimetri de yine ameliyatın hemen ardından fark edilebilir. Ağrı ve sızıların da genelde 7. günden sonra ortadan kaybolacağı unutulmamalıdır.

İyileşme süreci 2. ay itibariyle başlarken tam olarak ameliyatın olumlu etkileri 6. aydan sonra fark edilmektedir. Sonuç olarak meme dikleştirme estetiği sonrasındaki 1. senenin ardından göğüsler oldukça güzel ve dik bir görünüme sahip olacaktır.

MEME DİKLEŞTİRME ESTETİĞİNDEN SONRA KOMPLİKASYON RİSKİ VAR MI?

Estetik operasyonların tamamında komplikasyon riski bulunmaktadır. Ancak teknolojinin gelişimi sayesinde bu tür estetik ameliyatlar başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. Cerrahların hastaları meme dikleştirme estetiği öncesinde bilgilendirmesi sayesinde yan etkiler en aza indirilmektedir. Göğüslerde sertlik, yaralarda geç iyileşme, alerjik durumlar ve emzirmede güçlük gibi komplikasyonlarla karşılaşacağınız bu operasyon sonrasında sadece cerrahın önerilerine göre hareket etmeniz yeterli olacaktır.

Yara Oluşumu: İşlemden sonra meme başında ya da göğüs derisinde oluşabilecek yaralar her zaman bir risktir. Ancak sigara tüketiminin sonlandırılması, bu tür yaraların iyileşme hızını artıracaktır.

Alerji: Estetik operasyonda kullanılan malzemelere karşı alerji durumu oluşabilir. Ancak bu durum her hastada farklı bir süreci beraberinde getirir.

Göğüslerde Sertlik: Göğüslerdeki aşırı yağ tabakasından dolayı sertlik durumu söz konusu olabilir.

Göğüs Problemleri: Pek çok hasta meme dikleştirme estetiği işleminin kansere neden olup olmadığını merak etmektedir. Çok az da olsa böyle bir risk bulunmaktadır. Fakat ameliyattan önce alınan tedbirler ve sonrasında yapılacak işlemler sayesinde meme kanseri riski yok denecek kadar azdır.

Kanama: Her estetik ameliyatın ardından kanama durumu söz konusu olabilir. Çünkü estetik operasyonlarda genelde cilt kaybı yaşanır. Kanamaya bağlı olarak enfeksiyon oluşumu da gözlemlenebilir.

MEME DİKLEŞTİRME SONUCUNDA OLUŞAN İZLER

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra 3,5 cm’ye kadar izler oluşabilmektedir. Fakat bu izlerin kalıcı olmayacağı hastalar tarafından bilinmelidir. 12. ayın ardından izlerin kendiliğinden kaybolacağı unutulmamalıdır. Ayrıca bu izler ‘L’ veya ‘T’ şeklinde olacaktır.

MEME DİKLEŞTİRME HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

-Ameliyat sayesinde göğüslerdeki çatlaklar yok olur mu?
-Bu ameliyatın amacı sadece göğüsleri dikleştirmektir. Haliyle çatlaklar için farklı uygulamalardan yararlanılabilir.

-Meme dikleştirme işleminden sonra tekrar sarkma yaşanır mı?
-Gebelik, emzirme ve kilo alıp verme durumları, yeniden sarkmaların yaşanmasına neden olacaktır.

-Meme dikleştirmede ameliyat dışı alternatifler var mı?
-Günümüzde doğal yöntemlerle meme dikleştirme estetiği yapılmaya çalışılmaktadır. Ancak bu uygulamaların sağlıklı olmadığı bilinmelidir. Masaj, ilaç ve krem gibi alternatifler olsa da uzmanlar bu uygulamalara başvurulmaması gerektiğini belirtmektedir.

-Ameliyattan sonra kaç gün istirahat verilir?
-Normal şartlarda 1-2 gün klinikte istirahat şarttır. Asıl önemli olan durum bu sürecin taburcu olduktan sonra da sürdürülebilmesidir.

-Meme dikleştirme ameliyatı ağrılı mıdır?
-Anestezi altında gerçekleşen bu uygulama ağrılı değildir. Sadece işlemden sonra hafif ağrı ve sızılar eşlik edebilir.

-Meme dikleştirmede sadece silikon protez mi kullanılır?
-Göğüslerde ciddi bir sarkıklık var ise kesi atılarak fazlalık deri çıkarılır. Hafif sarkıklık durumunda silikon protezden yararlanılır.

 

Call Now Button