Liposuction (Yağ Aldırma)

Yağ aldırma operasyonu hakkında bilgi almak ve size özel kombine estetik fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Liposuction

Çoğu zaman genetik faktörlere bağlı olarak vücutta bölgesel yağlanmalar meydana gelebilir. Özellikle diyet ya da fiziksel aktiviteler bu yağlanmaların giderilmesi için yeterli olmayabilir. Bazı kişiler bünyelerinden dolayı kol, karın, kalça ve bacak bölgesinde yağlanmaya elverişlidir. Böyle durumlarda fazla yağlardan kurtulmak için halk arasında liposakşın (liposuction) olarak bilinen yönteme başvurulmaktadır. Liposakşın yani yağ alma işlemi tamamen bilimseldir ve vücuttaki birçok bölgeye uygulanabilmektedir.

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

LİPOSUCTİON NEDİR ?

Liposuction; İngilizce lipid (yağ) ve suction (emmek) kelimelerinin birleşiminden oluşan ve vücudun belirli bölgelerinde biriken yağların vakumlanarak yok edilmesi anlamına gelen bir operasyondur. Kadın veya erkek fark etmeden bölgesel yağ birikmesi problemi yaşayan herkese uygulanabilen bu işlem lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Liposakşın bir zayıflama operasyonu olarak düşünülmemelidir. Çünkü zayıflamak için diyet programı uygulanmalı ve düzenli olarak spor yapılmalıdır. Tüm bunlara rağmen bölgesel yağ birikintileri mevcudiyetlerini koruyorsa liposakşın yöntemi bir seçenek olarak düşünülmelidir.

Liposakşın şu durumlarda başvurulan bir operasyondur;

  • Karın bölgesinde yağ birikmesi
  • İç bacak ile üst bacak arasında yağ birikmesi
  • Kalça (popo) bölgesinde yağ birikmesi
  • Dirsekler ve omuzlar arasındaki bölgede yağ birikmesi
  • Yüzde gereğinden fazla yağ birikmesi

Bu bölgelerde fiziksel aktivite ve diyet programına rağmen fazla yağlardan kurtulmak söz konusu olmuyorsa, kişi yağ aldırma (liposuction) operasyonuna başvurabilir.

LİPOSUCTİON NASIL YAPILIR?

Yağ alma işlemi olarak operasyon yapılacak bölgenin analizi ve özel karışımın deri altına enjekte edilmesi ile başlar. Bu özel karışım, bölgedeki yağ hücrelerinin kolaylıkla parçalanması (sökülebilmesi) görevini üstlenirken aynı zamanda kanama olmasını azaltıcı etkiye de sahiptir. Özel karışımın enjekte edilmesi tamamlandıktan sonra küçük metal kanül yardımıyla deride çok küçük delikler açılır ve bu sayede deri altındaki yağ birikintilerine ulaşılır.

Deri altında yağ birikintileri ile birlikte bulunan ve yağ hücrelerini depolama görevi üstlenen yağ odacıkları adındaki yapılarda çıkartılır. Operasyondan sonra yağ odacıklarının miktarına göre uygulama yapılan bölgede incelme gözlemlenebilir. Burada dikkat edilmesi gerekilen nokta deri elastiği yapısıdır. Çünkü elastik yapısı bozuk olan derilerde yağ alma işleminden sonra oluşan incelmeler deri sarkmalarına neden olabilmektedir. Bu durumda fit görünüm için yağ alma işlemi yeterli olmayabilir. Sarkmaları gidermek için germe ameliyatlarına başvurmak gerekebilir. Deri elastiği uygun kıvamda olan kişiler için bu durum söz konusu değildir.

YAĞ ALMA HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Yağ alma işlemi neredeyse yağ birikmesi problemi yaşanılan tüm bölgelere uygulanabilir. Ancak burada önemli olan zayıflamak ile yağ aldırmanın farklı şeyler olduğunun bilinmesidir. Yağ almak, kilo verilmesine rağmen belirli bölgelerdeki yağ birikintilerinin varlıklarını sürdürdüğü durumlarda başvurulması gerekilen bir operasyondur. Başta genetik olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak vücudun belirli bölgelerindeki yağlar birikinti halinde varlıklarını sürdürebilirler. Bu bölgeler başlıca kollar, karın, bacaklar, uyluk ve kalça (popo) bölgesidir. Kimi durumlarda yüzün belirli kısımları için ve belirli çapta yağ alma işlemi de yapılabilmektedir.

KİMLER LİPOSUCTİON YAPTIRABİLİR?

Öncelikle kadın veya erkek fark etmeksizin bölgesel yağlanma problemiyle karşı karşıya olan herkes yağ aldırabilir. Ancak liposakşın yaptırmadan önce cilt elastiğinin yağ aldırmaya uygun olup olmadığı incelenmelidir. Bölgesel yağ alma işlemlerinde eğer cilt elastiği bozulmuşsa operasyon sonrası sarkmalar meydana gelebilir. Bu da istenmeyen bir durumdur ancak germe ameliyatı ile giderilmektedir. Liposakşın yaptırmayı düşünenlerin bu yüzden cilt elastiklerini göz önünde bulundurmaları ve doktor ile detayları konuşmaları gerekmektedir. Kalça, bacak ya da karın bölgesinde sarkma problemine karşı kişi gerdirme operasyonu yaptırmaya hazırlıklı olmalıdır. Cilt elastiği ideal düzeyde olanlar için yağ aldırma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bu kişilerde herhangi bir sarkma söz konusu değildir.

NE KADAR YAĞ ALINMASI GEREKTİĞİ NASIL BELİRLENİR?

Vücuttan alınacak yağ miktarının hesaplanması için öncelikle kişinin ayakta muayene edilmesi gerekmektedir. Burada amaç fazla yağ birikintisi olan bölgelerin tespit edilip vücut kitle endeksi ve boy oranına göre doğru oranı belirlemektir. Yağ alma işleminin ardından ilgili bölgenin deformasyon yaşamaması ve  vücut görüntüsünü bozmaması önemlidir. Bu yüzden doktor tarafından önceden hesaplamalar yapılmakta ve detaylar hasta ile paylaşılmaktadır. Kimi durumlarda doğru orantıyı yakalamak için birden fazla bölgeye liposakşın uygulamak gerekebilir. Örneğin sadece karın bölgesine yağ aldırmak isteyen bir kişi muayene sonrasında doktor önerisi ile bacak bölgesinden de yağ aldırabilir. Burada amaç vücudun genel kitle endeksini korumak ve fit bir görünüm yakalamaktır. Liposakşın işleminde tek seans için yaklaşık olarak 3-4 litre yağ alınabilmektedir.

LİPOSAKŞIN FİYATLARI

Liposakşın yani yağ alma fiyatları yapılacak operasyonun detaylarına göre değişiklik göstermektedir. İşlemin yapılacağı bölge sayısı ve toplam çıkarılacak olan yağ miktarı, liposakşın fiyatlarında değişikliğe sebep olabilir. Bu yüzden ön muayene şarttır. WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçerek ve fotoğraflarınızı göndererek fikir edinebilir, randevu alarak ön muayeneye gelebilirsiniz.

LİPOSUCTİON HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Liposakşın kalıcı mıdır?
Yağ alma işlemi vücudun hangi bölgesine yapılırsa yapılsın kalıcıdır ancak bu durum kişinin tekrar kilo almasını önleyemez. Fit görünümün korunması için sağlıklı beslenmeli ve spor yapılmalıdır.

Liposakşın yaptırdıktan sonra çok kilo alır mıyım?
Halk arasında böyle bir inanış yaygın olsa da aslında bu söylemin gerçekle hiçbir bağı yoktur. Kilo almak uzun süreli hareketsizlik ve yanlış beslenme alışkanlığı ile ilişkili bir durumdur. Liposakşın işlemi fazla kilo alınmasına yol açmamaktadır.

Liposakşın yaptırdıktan sonra his kaybı yaşar mıyım?
Kalıcı bir his kaybı söz konusu değildir. Yalnızca birkaç saat süreli geçici his kaybı oluşur. Bu durum normaldir.

Liposakşın her zaman yaptırabilir mi?
Evet, dört mevsim yapılabilir bir uygulamadır. Ancak liposakşın sonrası korse kullanılması gerektiği için stratejik davranılarak bu işlem yaz aylarında yaptırılmamalıdır.

Liposakşın için yaş sınırı var mı?
Hayır, genel sağlık durumunun ve cilt elastik yapısının elverişli olması yeterlidir.

Liposakşın sonrasında banyo yapılabilir mi?
İlk banyo yağ aldırdıktan 2 gün sonra yapılabilir.

Liposakşın yaptırdığım belli olur mu?
Hayır, vücut kitle endeksi gözetilerek yağ alındığı için liposakşın yaptırdığınız belli olmaz.

Liposakşın zararlı mıdır?
Yağ alma işlemi tamamen bilimsel bir operasyondur ve doğru medikal şartlar altında yapıldığı sürece kişiye bir zararı söz konusu değildir.

Tek seansta birkaç bölgeye liposakşın yapılabilir mi?
Evet, tek seansta birden fazla bölgeye liposakşın yapılabilir. Burada önemli olan vücuttan bir defada çıkarılacak olan yağ miktarının limitidir.

Liposakşın işlemi tekrar yapılabilir mi?
Evet, ihtiyaç halinde birden fazla bölge için tekrar gerçekleştirilebilir.

 

Call Now Button