BURUN ESTETİĞİ

Burun estetiği ameliyatı hakkında bilgi almak ve size özel kombine burun estetiği fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan 5 dakikada teklifinizi alabilirsiniz.

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

BURUN ESTETİĞİ

Tıp literatüründeki adıyla rinoplasti (rhinoplasty) burun üzerinde kısaltma, uzatma, girinti-çıkıntı düzenleme, uç kısmı şekillendirme gibi işlemleri içinde barındıran cerrahi bir operasyondur. Burun ameliyatı ya da burun estetiği olarak da bilinen bu operasyon burnun sadece estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda nefes almada zorluk çekme gibi şikayetlerine son vermek için de sıklıkla tercih edilir. Burun insan yüzünde karakteristik ifadenin oluşumu bakımından önemli bir yere sahiptir. Burundaki şekil bozukluğu sağlık sorunlarına yol açmasa bile psikolojik açından kişiye rahatsızlık verebilir, özgüven kaybına neden olabilir. Günümüzde ileri cerrahi tekniklerin uygulanabildiği alanlardan birisi olan burun estetiği ameliyatı sayesinde burundaki kusurların giderilmesi mümkün hale gelmiştir.

 
Burun Estetiği

Herşey dahil VIP konforu

İhtiyacınız olan tüm operasyonlarda kişiye özel her şey dahil estetik paketleri. 

HAVALİMANI TRANSFER

Hava limanı ve Şehir içi Transfer İşlemlerinizi Tamamen Kontrol Altında Tutuyoruz.

OTEL REZERVASYONU

Misafirlerimize Özel Şehir Merkezinde Lüks ve Tertemiz Konaklama Sürecinizi Planlıyoruz.

ÜCRETSİZ MUAYENE

Kliniğimiz’de Ücretsiz Muayene ile Tedavi ve Operasyon Öncesi Bilgilendirme Yapıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soruları hemen sorun!

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Burun estetiği yaptırmak istiyorum diyenlerin ilk bilmesi gereken iki farklı burun estetiği ameliyatı olduğudur. Öncelikle bu iki çeşit iyi araştırılmalı, sağladıkları avantajlar ve dezavantajlar öğrenilmelidir. Hastanın şikayeti ve istediği burun yapısına göre kullanılacak teknik cerrahi operasyonu gerçekleştirecek operatör doktor ve hasta tarafından beraber belirlenmelidir.

Kapalı Burun Ameliyatı: Bu yöntemde burun için yapılması planlanan operasyonu oluşturan tüm kesiler burun içinde yer almaktadır. İyileşme süresi uzun değildir ancak cerrahlara fazla alan ve görüş sağlamadığı için operasyonun büyüklüğünü kısıtlar.

Açık Burun Ameliyatı: Günümüzde cerrahların en çok başvurdukları operasyon şeklidir. Çünkü özellikle orta kıkırdağa istenildiği gibi müdahale edilmesinin önünü açan bu operasyon türü; aynı zamanda geniş bir görüş açısı sağladığı için dışarıdan istenilen şekilde müdahale edilebilmesinin zeminini oluşturmaktadır.

burun-estetigi-ameliyati

KİMLER BURUN ESTETİĞİ YAPTIRABİLİR?

Çoğu kişi burnunun görüntüsünden şikayetçidir. Bazı insanlar bu yüzden fotoğraf çektirmek bile istemezler. Eğer fotoğraf çekilmesi gerekilen bir yerdeyseler, burunlarını kamufle edebilecekleri şekillerde poz vermeyi tercih ederler. Özellikle günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması, sosyal medyanın hayatımızda daha büyük yer kaplaması, hemen herkesin fotoğraf çektirmesinin normalleşmesine yol açmaktadır. Böyle bir durumda burnunda kusur olduğunu düşünen kişilerin fotoğraf çektirirken psikolojik açıdan rahatsızlık hissetmeleri oldukça normaldir. Burun yapısından memnun olmayan hemen herkes burun ameliyatı yaptırmak ister. Peki herkes burun ameliyatı yaptırabilir mi? Burun ameliyatı yaptırmadan önce bilinmesi gerekilenler nedir? Kimler burun ameliyatı yaptırabilir? Burun ameliyatı fiyatları nedir?

Öncelikle burun ameliyatı yaptırmak için ilk adım kişinin buna karar vermesi ile başlar. Unutulmaması gerekilen nokta, burun ameliyatının giderek yaygınlaşmış ve kolaylıkla gerçekleştirilebilen cerrahi bir operasyon olduğudur. Ancak bu operasyon belirli bir iyileşme süresine sahiptir ve psikolojik açıdan kişinin bu sürece hazır olması önemlidir. Burun ameliyatı olmak gündelik hayata dönüşü etkilemez ancak ameliyatlı olan bölgenin korunması ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BURUN ESTETİĞİ YAPTIRMAYA UYGUN MUYUM?

Burun estetiği yaptırmaya karar veren kişinin ilk olarak genel sağlık durumu incelenir. Burun estetiği ameliyatı 2-3 saatlik bir operasyonda ve genel anestezi altında tamamlanmaktadır. Bu yüzden kişinin ameliyata ilişkin herhangi bir engelinin bulunmaması önemlidir. Burnu yüz ile uyumlu hale getirmek için birçok farklı uygulama gerçekleştirilebilir. Bunun için kıkırdak ve burun yapısı incelenmelidir. Ayrıca nefes almada güçlük çekme gibi şikayetleri olan kişiler burun estetiği ile bu rahatsızlıklarını giderebilirler.

  • Burun ucu küçükse
  • Burun fazla uzunsa
  • Burun kemiği kırık veya çekikse
  • Burun yaralanması söz konusuysa
  • Burunda kemerli bir yapı varsa
  • Burun deliklerinde asimetriklik varsa
  • Burun aksı eğriyse
  • Şekil bozukluğuna bağlı tıkanıklık varsa

Burun estetiği ameliyatına başvurmak doğrudur.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI SONRASI

Burun ameliyatı başarılı bir şekilde tamamlandığında, genellikle hasta aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Doktor tarafından hastaya uyması gereken kurallar detaylı olarak anlatılır ve düzenli kontroller yapılır. Tüm kurallara dikkat edildiği takdirde burun yapısı kendiliğinden iyileşme gösterecektir. Uygulanan operasyonun büyüklüğüne ve yapılan işlemin detayına hatta kullanılan ameliyat tekniğine bağlı olarak iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak burun ameliyatı gündelik hayata dönüşü engelleyen bir operasyon değildir.

BURUN ESTETİĞİ YAPTIRMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKENLER

Burun estetiği, gelişmiş cerrahi teknikler sayesinde çok fazla seçeneğe sahiptir. Burundaki hemen hemen her türlü bozukluğu, kemerli yapıyı, kırık kemiği veya burun deliklerindeki asimetrik yapıyı giderebilmek mümkündür. Ancak operasyonun başarısı kişinin kıkırdak ve burun yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum şu şekilde düşünülmelidir; burun insanın beş temel duyusundan birini temsil etmektedir. Dolayısıyla bu bölgeye uygulanan operasyon için vücudun belirli bir iyileşme süresine ihtiyacı olacaktır. Bu süreç aynı zamanda vücudun yapılan değişikliği kabul etmesi gerektiği anlamına da gelmektedir. Vücut yapısı ve genel sağlık durumu burun ameliyatına uygun olan kişiler için bu süreç başarıyla tamamlanmaktadır. Ancak burun ameliyatı yaptırmak, kusursuz bir buruna sahip olunacağı anlamına gelmemelidir.

Burada unutulmaması gerekilen nokta kişinin daha önceden kusursuz bir buruna sahip olmadığıdır. Burun estetiği ameliyatının temel amacı, burundaki kusurları olabildiğince gidermek ve kişinin istediği görünümün yakalanması sağlamaktır. Cerrahi uygulamalar dahilinde bu mümkün olsa bile, vücudun vereceği reaksiyonlara bağlı olarak burun yapısında farklılıklar meydana gelebilir. Bunun temel nedeni kişilerin kendi burun yapılarının dışında isteklerde bulunmaları veya başkalarının ve genellikle de ünlülerin burunlarına özenmeleridir. Oysaki her insan tepeden tırnağa biriciktir ve vücut yapısı farklılık göstermektedir.

Burnu kemerli olan bir kişi, öncelikle tam olarak ne istediğine karar vermelidir. Eğer amaçlanan burun kemerini ortadan kaldırmak ise ileri cerrahi uygulamalar sayesinde bu mümkündür. Ancak hastanın hedefi burun kemerini ortadan kaldırmak ve bu şekilde bir başka ünlüye benzemek ise ortaya çıkan sonuç kişiyi memnun etmeyebilir. Burun estetiği yaptırmaya karar verildiğinde amaç kusurları olabildiğince gizlemek ve mümkünse ortadan kaldırmak olmalıdır. Bazı kişilerde burun yapısına ve burun kemiğine bağlı olarak daha büyük operasyonlar gerekebilmekte, kimi durumlarda ikinci bir operasyon dahi uygulanabilmektedir. Tüm bunlar doktor ile hasta arasındaki görüşmenin ardından belirlenecek detaylardır.

BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI

Ülkemizde en çok başvurulan cerrahi operasyonların başında burun estetiği gelmektedir. Burun estetiği her ne kadar basit bir ameliyat gibi görünse de aslında oldukça önem gösterilmesi gerekilen bir konudur. Operasyonu gerçekleştirecek olan ekibin ve cerrahın tecrübesi, şüphesiz ki fiyatı belirleyen en önemli noktadır. Ayrıca burun estetiği kişisel bir uygulama olduğu için fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Bu durumda burun estetiği ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için fotoğraflarınızı WhatsApp hattımız üzerinden bize gönderebilirsiniz.

BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Burun estetiğinin riskleri nedir?

Her ameliyat gibi burun ameliyatının da bazı riskleri bulunmaktadır. Bu riskler başlıca ameliyatlarda oluşabilen enfeksiyon ve kanamalardır. Ayrıca operasyon çeşitli sebeplere bağlı olarak tam anlamıyla amacına ulaşmayabilir. Hastaya, ameliyat öncesi doktor tarafından tüm risk durumları hakkında detaylı olarak bilgi verilmektedir.

Burun estetiği yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Operasyonu gerçekleştirecek olan sağlık ekibinin uzmanlığı ve tecrübesi operasyonun başarısını doğrudan etkileyebilmektedir. Bu yüzden burun estetiği yaptırırken bu kriterleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Ayrıca varsa tüm soru işaretlerini gidermek adına ameliyat öncesi doktor ile birebir görüşülmeli ve merak edilenler öğrenilmelidir.

Ameliyat sonrası nefes almada zorluk çeker miyim?

İyileşme sürecinin ilk başlarında ağızdan nefes alınması gerekmektedir. Ancak bu durum geçicidir ve daha sonra burundan rahatlıkla nefes alınabilmektedir.

18 yaşından küçükler burun estetiği yaptırabilir mi?

Yüz ve kemik yapısının gelişimi sürdüğü için bu işlem doktorlar tarafından önerilmez ancak kaza ve yaralanmalara bağlı olarak gerekli durumlarda müdahale yapılabilmektedir.

Şişlik ya da morarma oluşur mu?

Her cerrahi operasyon sonrası operasyon yapılan bölgede geçici şişlik, morarma ya da kızarıklık meydana gelebilir. Bunlar iyileşme sürecinin normal bir parçasıdır. Düzenli kontroller aksatılmamalı ve kurallara uyulmalıdır.

Estetik sonrası işe devam edebilir miyim?

Evet, ancak işe dönüş süresi doktorun önerisine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Fiziksel yoğunluğa sahip olmayan işlere dönüş süresi çok daha kısa olmaktadır.

Gözlük kullanabilir miyim?

Gözlük kullanımı ilk 6 ay içerisinde önerilmemektedir. Operasyonun başarı oranı ve kemik yapısına bağlı olarak bu süre daha da uzayabilir. Bunun yerine hastalar için lens çözümü önerilmektedir.

Sigara içebilir miyim?

Ameliyat sonrası sigara gibi zararlı alışkanlıkların kullanımı kan dolaşımını olumsuz etkilediği için kesinlikle önerilmemektedir. İyileşme süreci boyunca zararlı alışkanlıklardan uzak durulması temel kuralların başında gelmektedir.

Call Now Button